"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У ВР врахують позицію НААУ щодо цифровізації виконавчого провадження

Відсутність чітких передбачених Законом строків зняття арештів та надсилання постанов до банківських установ, а також можливість поновлення виконавчого провадження без предʼявлення виконавчого документа містить низку корупціогенних чинників.
На це звернув увагу голова Комітету НААУ з питань примусового виконання рішень Олександр Черних під час останнього засідання Комітету ВР з питань правової політики, де розглядався проект Закону № 9363 «Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження».
О.Черних представив позицію адвокатської спільноти до цього проекту, що стосується проблеми відсутності строків закриття виконавчих проваджень і зняття арешту із коштів при виконанні рішень. За його словами, ці обставини є вкрай актуальними для осіб, що перебувають на військовій службі, та тимчасово переміщених осіб, адже вони не мають можливості фізично надати до державних чи приватних виконавців необхідні документи.
Також були висловлені аргументи про необхідність виключення з тексту норм, що створюють собою корупціогенні чинники, такі як: поновлення провадження без відновлення виконавчого документа, превалювання записів в реєстрі боржників над процедурою арешту майна, неузгодженість термінології з іншими законами.
За підсумками розгляду проекту у Комітеті ВР було прийняте рішення направити проект Закону №9363 на розгляд парламенту у другому читанні з урахуванням зауважень Національної асоціації адвокатів України.
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).