"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Архіви української адвокатури оцифрують

У Національній асоціації адвокатів України започаткували проект, що має на меті забезпечити безпеку та доступність унікальних даних про адвокатів України. Йдеться про оцифрування архівів, що зберігаються в радах адвокатів та КДКА регіонів.
Проект став можливий завдяки підтримці Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association). Під час засідання Ради адвокатів України, що проходить сьогодні, 12 серпня, в Ужгороді, ухвалили рішення щодо порядку його реалізації.
У зв'язку з військовою агресією сьогодні архіви з особовими справами адвокатів перебувають під перманентною загрозою знищення. А це може призвести до втрати важливих історичних і професійних даних. Підтвердженням цьому є ситуація з Кримом, коли втрата контролю над територією призвела до інформаційного вакууму щодо адвокатів, які залишились на окупованій території.
Проект з оцифрування архівів адвокатури реалізовуватиметься у Запоріжжі, Миколаєві, Херсоні, Луганську, Донецьку, Харкові, Одесі, Києві, Тернополі, Львові, Полтаві, Рівному, Сумах, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові, Чернівцях, Кіровограді, Івано-Франківську, Ужгороді, Житомирі, Дніпрі, Луцьку та Вінниці.
Для цього в органах адвокатського самоврядування встановлять копіювально-сканувальне обладнання, а працівники пройдуть відповідне навчання. Після цього розпочнуться роботи зі сканування та архівування.
У такий спосіб планується:
- поліпшити доступність інформації про адвокатів для наукових, історичних та адміністративних потреб;
- зменшити ризики, пов'язаних із втратою чи пошкодженням паперових архівів внаслідок воєнної агресії або іншими негараздами;
- забезпечити ефективний обмін інформацією між органами адвокатського самоврядування;
- зміцнити інфраструктуру адвокатського самоврядування.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.