"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Архіви української адвокатури оцифрують

У Національній асоціації адвокатів України започаткували проект, що має на меті забезпечити безпеку та доступність унікальних даних про адвокатів України. Йдеться про оцифрування архівів, що зберігаються в радах адвокатів та КДКА регіонів.
Проект став можливий завдяки підтримці Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association). Під час засідання Ради адвокатів України, що проходить сьогодні, 12 серпня, в Ужгороді, ухвалили рішення щодо порядку його реалізації.
У зв'язку з військовою агресією сьогодні архіви з особовими справами адвокатів перебувають під перманентною загрозою знищення. А це може призвести до втрати важливих історичних і професійних даних. Підтвердженням цьому є ситуація з Кримом, коли втрата контролю над територією призвела до інформаційного вакууму щодо адвокатів, які залишились на окупованій території.
Проект з оцифрування архівів адвокатури реалізовуватиметься у Запоріжжі, Миколаєві, Херсоні, Луганську, Донецьку, Харкові, Одесі, Києві, Тернополі, Львові, Полтаві, Рівному, Сумах, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові, Чернівцях, Кіровограді, Івано-Франківську, Ужгороді, Житомирі, Дніпрі, Луцьку та Вінниці.
Для цього в органах адвокатського самоврядування встановлять копіювально-сканувальне обладнання, а працівники пройдуть відповідне навчання. Після цього розпочнуться роботи зі сканування та архівування.
У такий спосіб планується:
- поліпшити доступність інформації про адвокатів для наукових, історичних та адміністративних потреб;
- зменшити ризики, пов'язаних із втратою чи пошкодженням паперових архівів внаслідок воєнної агресії або іншими негараздами;
- забезпечити ефективний обмін інформацією між органами адвокатського самоврядування;
- зміцнити інфраструктуру адвокатського самоврядування.
Популярні новини

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

За кордоном
Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США
Кількість випадків, коли адвокати використовують штучний інтелект без належної перевірки, зростає. Суддів ця тенденція лякає, оскільки галюцинації ШІ можуть потрапити до судових рішень.

Гарантії діяльності
Офісу Генпрокурора нагадали про незаконність обшуків у адвокатів…
Хоча обшук житла має проводитися лише за вмотивованим рішенням суду, закон передбачає невідкладні випадки, коли слідчий, дізнавач чи прокурор можуть увійти до володіння особи до постановлення ухвали слідчого судді. Цим винятком із правила правоохоронці часто зловживають.

Законодавство
Шість місяців від моменту загрози: варто уточнити зміни до ЦК щодо…
Розкриття змісту конкретних обставин, наявність яких надає суду підстави для застосування не дворічного, а шестимісячного строку для оголошення зниклого безвісти в умовах воєнних дій померлим, убачається правильним.

Анонс
Триває збір заявок на другий літературний конкурс серед адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України збирають заявки на другий всеукраїнський конкурс «Мовою прози», який покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори.

Гарантії діяльності
РАУ вимагає перевірити справжність листа СБУ про «небезпечну»…
Рада адвокатів України звернеться до голови Служби безпеки України Василя Малюка з приводу перевірки інформації про «негативні тенденції інституту адвокатури», яка поширюється від імені СБУ деякими медіа.

Законодавство
Більше штрафів – більше ризиків: адвокати оцінили зміни у сфері…
Саме лише посилення відповідальності за порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, хоча і сприятиме збереженню природних ресурсів, водночас не усуває існуючих корупційних ризиків.