"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Колишні прокурори образились на «допит» на засіданні Комітету



28 жовтня 2015 року відбулося чергове засідання Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області.
У заході взяли участь Тарас Ламах Голова комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності НААУ, Андрій Грубський Заступник голови комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності НААУ, Марія Островська заступник Голови Комітету у Київський області та інші члени комітету.
Значну увагу було приділено скаргам адвокатів на порушення їхніх професійних прав в кримінальному провадженні. Так, адвокат Л. повідомив про те, що в Печерському районному суді м. Києва, невстановленими особами, які вірогідно діяли від імені Державної конвойної служби ГУ МВС України, було неправомірно застосовано фізичний вплив проти адвоката та підзахисних. Події зафіксовано відеозаписом мобільного пристрою та передано до Комітету. Також ряд порушень було вчинено і самим суддею Б., зокрема в судове засідання був запрошений лише прокурор, а жоден із захисників п’яти підсудних не був повідомлений про заплановані процесуальні дії, судом ігнорувались будь-які клопотання адвоката, а відносно протиправних дій міліцейського конвою не зроблено навіть зауваження. За результатом обговорення Комітетом висловлена необхідність підтримати адвоката шляхом подачі звернень та запитів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України.
В засіданні також був присутній і адвокат В., на якого ще в серпні 2015 р. було здійснено напад, внаслідок чого він отримав ножове поранення. Адвокат доповів членам Комітету про продовжувану бездіяльність з боку працівників Бориспільської міліції, незважаючи на його процесуальні клопотання, як потерпілого, а також активну позицію Комітету та Ради адвокатів Київської області щодо захисту його прав. Комітет прийняв рішення і далі підтримувати адвоката, в тому числі через можливе проведення публічних професійних акцій протесту проти ігнорування закону Бориспільським МВ ГУМВС України в Київській області.
Слід також відмітити високу активність ініціювання адвокатами Київської області вступу до складу Комітету, при цьому найбільшу ініціативність виявляють саме колишні працівники правоохоронних органів, в основному, прокуратури. При цьому, більшість членів Комітету не заперечували проти прийняття до своїх лав екс-співробітників органів досудового розслідування. Проте, ряд членів Комітету ще минулого засідання висловились проти отримання такими особами статусу члена Комітету, адже деякі з кандидатів отримали статус адвоката лише декілька місяців тому, а до цього багато років прослужили в органах слідства. Як прокоментувала для сайту Національної асоціації адвокатів України заступник Голови Комітету Островська Марія: «Немає підстав для впевненості, що вчорашні правоохоронці щиро та професійно будуть сприяти забезпеченню гарантій адвокатської діяльності. До речі, декілька кандидатів після співбесіди самі відкликали заяви про набуття статусу членів, образившись на так званий «допит» в засіданні. Мабуть нелегко було колишнім мужнім прокурорам опинитись в ролі «допитуваних», хоча й на відміну від звичайної практики правоохоронних органів, тиск та погрози члени Комітету при співбесіді не застосовували…».
Член Комітету Ганна Зосименко звернула увагу колег на те, що деякі із кандидатів свого часу звертались за захистом власних професійних прав, при цьому надаючи недостовірну інформацію, а також ігноруючи домовленності з членами Комітету про плани роботи. Члени Комітету висловились про неприпустимість такої поведінки та зловживання адвокатами прав на звернення до Комітету, закликали до поваги праці кожного члена Комітету для ефективної реалізації гарантій адвокатської діяльності.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.