Зміни у процедурі меліорації земель: можуть постраждати приватні власники, - висновок | НААУ

Зміни у процедурі меліорації земель: можуть постраждати приватні власники, - висновок

Законодавство
11:50 Пн 17.07.23 1206 Переглядів
Версія для друку

Після підриву Каховської ГЕС в зоні ризикованого землеробства опинилася значна частина українських земель. Тож особливого значення сьогодні набули питання використання систем меліорації.

Комітет НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права проаналізував законопроект № 7577 від 21.07.2022 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності», який Верховна Рада нещодавно ухвалила за основу.

Проект розроблено з метою вдосконалення системи  управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем, які залишаються у державній власності після створення організацій водокористувачів і передання їм у власність об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних мереж відповідно до Закону України від 17 лютого 2022 р. №  2079-ІХ «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель».

У Комітеті НААУ зауважили, що створення організацій водокористувачів і передача їм у власність об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних мереж знаходиться на початковій стадії. Так, станом на кінець червня 2023 року було утворено 22 такі організації. Попри це, реєстрація меліоративних систем в Державному земельному кадастрі ситуація досі перебуває на стадії пілотного проекту. Після його завершення ми матимемо як певний позитивний досвід, так і рекомендації з урахування недоліків, які можливо потребуватимуть внесення змін до нормативно-правових актів.

Крім того, доцільно ставити на обговорення питання альтернатив відновленню зруйнованої системи меліорації. Наприклад - відмови на певних територіях від зрошуваного землеробства та заміни його скотарством, залуження чи заліснення земель.

В НААУ звертають увагу на те, що питання використання внутрішньогосподарських меліоративних систем приватної власності фактично залишається без уваги. Водночас, вкрай важливе забезпечення рівних можливостей для захисту як державної чи комунальної, так і приватної власності на інженерні об’єкти.

Зміни, запропоновані до Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», передбачено особливості реєстрації прав на об’єкти меліоративних систем за Оператором та організаціями водокористувачів, але не за приватними власниками. А це може мати наслідком відмову в такій реєстрації через невизначеність процедури. Тож потрібно усунути дискримінаційність відносно приватних власників, наголошують в Комітеті НААУ.

Ці та інші зауваження і пропозиції направлені до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Популярні новини

Гарантії діяльності

Як діяти, коли суд намагається усунути незручного адвоката?

Одним із найчастіших порушень, яких під час кримінального провадження зазнають учасники, є посягання на вільний вибір захисника. Так, суд може усунути обраного адвоката і залучити більш «зручного». Якось вплинути на це обвинувачений не може.

14:26 Ср 08.05.24 1102

Дискусія

Як знизити корупційні ризики в аграрній сфері? Вчені та практики…

Неоднозначне тлумачення та застосування норм земельного законодавства робить правонаступників колишніх колективних сільськогосподарських підприємств об’єктами переслідування з боку правоохоронних органів.

13:37 Ср 08.05.24 1098

Гарантії діяльності

Правнича допомога – це не заробіток на горі, а гарантія реалізації…

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова звернулася до міністра оборони України Рустема Умєрова у зв’язку із публікацією «Заробіток на горі родин загиблих героїв», що була розміщена на офіційних ресурсах Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

20:00 Вт 07.05.24 4019

Гарантії діяльності

На Одещині адвоката з обшуку забрали до ТЦК

Адвоката, який виконував свої обов’язки під час надання безоплатної правничої допомоги в рамках кримінального провадження затримали та силоміць доправили до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

13:52 Пн 06.05.24 6880

Навчання

Успіх у бізнесі: 5 порад молодим юристам дав Валентин Гвоздій

Успіх юридичного бізнесу, як і будь-якого іншого, вимірюється фінансовими показниками. Але багато хто, особливо на початку карʼєри, відчуває труднощі, які зумовлені практичними аспектами організації роботи: управлінням відносинами з клієнтами, розумінням судових процедур або навичками складання юридичних документів. Як їх долати?

15:51 Пт 03.05.24 8354

Дискусія

Як приватизація впливає на сферу конкуренції - думка експерта

Вдосконаливши законодавство про захист економічної конкуренції та діяльність Антимонопольного комітету України, влада фактично розпочала новий етап реформи конкурентного середовища в Україні.

12:23 Пт 03.05.24 7582

БПД

Методику обрахунку епізодів при оплаті послуг адвоката БПД слід…

Рада адвокатів України ініціює зміни до постанови Кабінету Міністрів про оплату послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу.

10:42 Пт 03.05.24 7314

Навчання

Судові виклики та повідомлення: про що має знати адвокат?

З моменту внесення змін до процесуального законодавства в частині обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі (ЄСІТС) або її окремих підсистемах (модулях), що забезпечують обмін документами, змінилися підходи щодо визначення перебігу строків при отриманні процесуальних документів від суду.

17:08 Чт 02.05.24 8670

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл