"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Конвенцію про захист прав адвокатів готують у Раді Європи

Комітет експертів із захисту адвокатів (Committee of experts on the protection of lawyers, CJ-AV) розробляє проект Європейської конвенції про захист прав адвокатів. Незабаром має з’явитися текст проекту, який згодом затвердить Рада Європи.
У Страсбурзі проходить п’яте засідання CJ-AV, присвячене цьому питанню.
Нагадаємо, у 2020 році Європейський комітет з правового співробітництва (European Committee on Legal Co-operation, CDCJ) дослідив можливі заходи забезпечення захисту адвокатів. Одним із них мав стати новий правовий інструмент, який би ґрунтувався на Рекомендації Комітету міністрів R(2000)21 про свободу здійснення адвокатської діяльності, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини. Аби реалізувати напрацювання, у 2022 році у складі CDCJ було утворено Комітет експертів з питань захисту адвокатів, куди увійшли 15 фахівців з усієї Європи, в тому числі, з України.
Розробники вбачають основною метою майбутньої Конвенції - забезпечення захисту прав і професійних гарантій адвокатів. Це, в свою чергу, посилить захист прав людини, що є однією з основоположних цілей юридичної професії.
«Робота над документом триває, ми маємо відчутний прогрес. Сподіваємося, що незабаром буде готовий остаточний проект Конвенції. Вона стане першою в історії юридичної професії, що матиме обов'язковий статус для держав-членів Ради Європи», - зазначив заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, який є одним із експертів CJ-AV. Раніше його було обрано на посаду віце-президента Комітету експертів, а під час останнього засідання 3 липня його повноваження були подовжені до кінця роботи комітету. В.Гвоздій додав, що Конвенція буде відкрита для ратифікації країнами, які не є членами Ради Європи, що зробить її невід'ємною частиною їхнього законодавства після ратифікації.
«Наша участь у розробці документа, який стане ключовим для професії адвоката, свідчить про визнання європейськими колегами зрілості українського інституту, - зауважив заступник голови НААУ, РАУ. – Тим більше, що саме сьогодні адвокати нашої країни все більше стикаються із різноманітними формами порушення професійних гарантій, а відтак потребують посилення захисту з боку європейських інституцій».
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).