Здолати проблему ототожнення адвоката з клієнтом допоможе досвід Молдови
У своїй роботі українські та молдавські адвокати стикаються із схожими порушеннями професійних гарантій, зокрема - ототожненням з клієнтом. Відтак, наявний досвід у подоланні подібних негативних явищ може стати корисним для інститутів адвокатури обох країн.
Можливість спільного напрацювання рішень стала предметом робочої зустрічі, участь у якій взяли заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Юрій Григоренко, президент Спілки адвокатів Республіки Молдова Дорін Попеску та декан Кишинівської колегії адвокатів Олександр Цуркан.
Під час заходу, який відбувся 26 квітня у столиці Молдови, сторони обговорили поточний стан дотримання професійних прав та гарантій адвокатської діяльності, а також окремі аспекти забезпечення незалежності адвокатської професії.
«Коли стороні обвинувачення бракує законних інструментів доведення вини підозрюваного (особливо у гучних справах, що набувають суспільного розголосу), процесуальні опоненти іноді вдаються до тиску на адвокатів. Як виявилося, форми тиску, а також методи протидії цим проявам, багато в чому схожі для української та молдавської правових систем, - прокоментував підсумки зустрічі Юрій Григоренко. – Відтак, обмін кращими практиками захисту наших професійних прав, які зрештою забезпечують незалежність адвокатури, вивчення досвіду співпраці з міжнародними профільними правовими організаціями - усе це може стати в нагоді органам адвокатського самоврядування як України, так і Республіки Молдова».
Нагадаємо, згідно з п.18 Основних положень про роль адвокатів, прийнятих VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам 1 серпня 1990 року, адвокати не повинні ідентифікуватися з клієнтами та їх справами у зв'язку з виконанням професійних обов'язків. Водночас, на практиці дана норма часто ігнорується. Проблему на професійному рівні обговорювали у Національній асоціації адвокатів України під час круглого столу «Порушення професійних гарантій адвоката в частині ототожнення з клієнтом».
Популярні новини
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.
Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.
БПД
Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС
Особа, що отримує безоплатну вторинну правничу допомогу, не може на власний розсуд вимагати від суду заміни захисника за призначенням з особистих мотивів за відсутності обґрунтованих підстав для цього.
Cудова практика
Цивільне право та процес за пів року: огляд судової практики
У II півріччі 2024 року Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері цивільного права та процесу, які формують судову практику з низки питань спадкового, житлового, речового та зобов'язального права.
Анонс
В адвокатів питають як гендер упливає на їхню роботу
Упередження, стереотипи, дискримінація… Чи стикаються українські адвокати з проблемами гендерної рівності у своїй практиці та як реагувати на такі ситуації?