У НААУ обговорили особливості форм здійснення адвокатської діяльності | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

У НААУ обговорили особливості форм здійснення адвокатської діяльності

Навчання
16:42 Пт 03.03.23 2912 Переглядів
Версія для друку

28 лютого у НААУ відбувся вебінар на тему «Організаційні форми адвокатської діяльності».

Захід було ініційовано Комітетом адвокатської практики з метою надання адвокатам рекомендацій щодо вибору форми здійснення адвокатської діяльності.

Під час заходу було розглянуто особливості здійснення індивідуальної адвокатської діяльності, проблемні питання щодо створення та функціонування адвокатського бюро й адвокатського об’єднання. Також було розкрито специфіку виконання доручень, взаємодію, партнерство та врегулювання діяльності адвокатів у складі АБ та АО. Обговорено актуальні питання оподаткування, внесення та розподілу гонорару.

Захід модерували Голова Комітету адвокатської практики НААУ, партнер АО «Dgravity Legal» Богдан Кушнір і член Ради Комітету, адвокат, проректор з правової роботи Класичного приватного університету Володимир Віхляєв.

Адвокат, керуючий партнер АО «Декстро» і АБ «Сімонян і партнери» Едгар Сімонян розповів про практичні аспекти здійснення адвокатської діяльності у формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання, зокрема розкрив актуальні питання щодо створення та суміщення форм здійснення адвокатської діяльності, їх внутрішньої організації й питань оплати за надання правової (правничої) допомоги. У своїй доповіді спікер наголосив, що перш за все необхідно визначити для себе мету створення тієї чи іншої форми діяльності, а вже потім визначатися з формою оподаткування, засновником, організаційно-правовою формою тощо.

Адвокат, д. ю. н, професор, старший партнер АО «Гобечія та партнери» Юрій Юркевич під час своєї доповіді зазначив проблемні аспекти саме створення та діяльності адвокатських об'єднань за законодавством України. Спікер звернув увагу на те, що: “Роль адвоката, як і значення інституту адвокатури, в багатьох країнах різниться. Повноваження адвоката, організаційні форми здійснення адвокатської діяльності, значення адвокатури в цілому тощо майже в кожній державі в ході соціально-економічних перетворень зазнають змін. Незважаючи на буремний час і боротьбу нашої Держави проти злочинної збройної агресії росії, реформи в Україні не зупиняються. Особливий інтерес викликає запропонований Концепцією оновлення Цивільного кодексу України підхід щодо того, що ЦК України як основоположний акт приватного права, що регулює, в тому числі, і загальні положення про юридичних осіб, повинен визначати вичерпний перелік їхніх організаційно-правових форм з одночасною відмовою від архаїчних конструкцій юридичних осіб”. За його словами, такі підходи, безумовно, не можуть не вплинути на організаційні форми адвокатської діяльності, дві з яких передбачають створення суб’єкта зі статусом юридичної особи. При цьому доцільність ефективного регулювання адвокатської діяльності не викликає сумнівів, а значення інституту адвокатури в Україні важко переоцінити.

Наприкінці заходу доповідачі надали відповіді на питання слухачів щодо особливостей вибору форм адвокатської діяльності.

Посилання на відеозапис вебінару та презентацію: https://cutt.ly/b8WhQYF

https://www.facebook.com/UkrainianNationalBarAssociation/videos/534158475521895/

Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС

Cудова практика

Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС

Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

17:47 Чт 01.05.25 147
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів проаналізувала Лідія Ізовітова

Дискусія

Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…

У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

14:56 Чт 01.05.25 207
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства

Навчання

У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства

Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

14:23 Чт 01.05.25 156
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, - НААУ

Законодавство

Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…

Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

11:52 Чт 01.05.25 214
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?

Дискусія

Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?

Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.

9:43 Чт 01.05.25 375
Використовувати практику ЄСПЛ навчали адвокатів на вебінарі

Навчання

Використовувати практику ЄСПЛ навчали адвокатів на вебінарі

Якщо судові засідання призначаються день в день або на розгляд матеріалів справи адвокату надається кілька годин – чи є це порушенням права на захист з точки зору практики Європейського суду з прав людини? Приклади конкретних кейсів розглянули на вебінарі.

15:21 Ср 30.04.25 646
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару

Навчання

Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару

Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

15:27 Вт 29.04.25 432
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok

Навчання

Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok

Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.

12:37 Пн 28.04.25 1141

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл