"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства




Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.
Свої риторичні навички адвокати розвивали у Івано-Франківському молодіжному центрі «Рух» під час семінару «Мистецтво красномовства у професійній діяльності адвоката», який організувала регіональний представник Молодіжного Комітету НААУ – UNBA NextGen Лілія Іванчук.
Під керівництвом актора Івано-Франківського театру ім. Івана Франка Ігоря Захарчука учасники події виконували практичні завдання, зокрема, працювали над зняттям затиску свого тіла, мовою, вимовою та уявою, що є важливою передумовою для легкої невимушеної та цікавої промови в публічних виступах.
Правильна вимова є ключовим елементом ефективної риторики, особливо для адвоката. Тож чітка та впевнена артикуляція є важливим інструментом, який допомагає ефективно доносити свою позицію, переконувати аудиторію та справляти позитивне враження. Адже грамотна вимова створює враження компетентного і професійного фахівця, який контролює ситуацію.
Тож під час семінару учасники разом зі спікером розігрівали мовленнєвий апарат скоромовками, вчилися інтонаційно передавати емоційне забарвлення, підкреслювати важливі слова та фрази, робити промову більш живою та переконливою, намагалися розпізнавати, розуміти та керувати власними емоціями, а також розуміти емоції інших.
На практичному кейсі було пропрацьовано уяву учасників. Така робота є надзвичайно важливою, оскільки допомагає адвокату поставити себе на місце клієнта, відчути його страхи, надії та переживання (що сприяє встановленню довірливих відносин та глибшому розумінню його потреб). Також уява допомагає генерувати сценарії розвитку подій, висувати альтернативні версії та припущення щодо обставин справи, відтворювати послідовність подій з точки зору клієнта, зрозуміти його мотивацію та сприйняття ситуації.
Отже, відзначив спікер, розвинена уява є цінним інструментом в арсеналі адвоката, що допомагає йому бути більш емпатійним, аналітичним, переконливим та креативним у своїй роботі.
Журналістка, засновниця Прикарпатської інформаційної корпорації (ПІК) Оксана Камінська розповіла про комунікацію як інструмент репутації. Також вона поділилася правилами для досягнення якісної комунікації:
- визначати та вивчати свою цільову аудиторію;
- чітко висловлювати свою позицію та аргументувати її;
- просто та доступно пояснювати складні юридичні питання своєму клієнту, щоб той міг приймати обґрунтовані рішення;
- не допускати розчарування аудиторії з перших хвилин свого виступу.
За її словами, ефективна комунікація, емпатія та вміння слухати допомагають встановити довірливі відносини з клієнтом і публікою. А «трьома китами», на яких варто будувати комунікацію, є прагматизм, соціальність та емоційність.
Також журналіст розповіла про комунікацію між адвокатами та засобами масової інформації, яким чином адвокати можуть використовувати таку співпрацю у своїй діяльності.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Видання
Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…
Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

За кордоном
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання
За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

Навчання
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…
Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

Навчання
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…
У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

Анонс
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві
27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

Дискусія
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році
Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.