Комітет з питань безоплатної правової допомоги, що діє в складі НААУ, презентує звіт про діяльність у 2022 році | НААУ

Комітет з питань безоплатної правової допомоги, що діє в складі НААУ, презентує звіт про діяльність у 2022 році

БПД
11:38 Пт 03.02.23 918 Переглядів
Версія для друку

У 2022 році Комітет провів загалом 5 засідань. Робочі зустрічі членів Комітету були присвячені обговоренню проблем законодавчого регулювання системи безоплатної правової допомоги в Україні.

Зокрема, у травні до Міністерства юстиції було надіслано позицію Комітету щодо проведеного моніторингу законодавства у сфері надання безоплатної правової допомоги. Також у 2022 році членами Комітету були проаналізовані законопроєкти про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги (реєстр. №№ 7473-1, 7473-Д). За результатами опрацювання від НААУ було надіслано відповідні зауваження до Верховної Ради України.

Силами Комітету було підготовлено звіт з актуальних питань функціонування системи БПД в Україні, який є детальним аналізом чисельних проблем з реалізації безоплатної правової допомоги в Україні, серед яких: систематичні спроби втручання у сферу незалежності адвокатури, наявність значної кількості корупційних ризиків у системі БПД та невиправдане її розширення, усунення адвокатури від процесу прийняття рішень, що стосуються адвокатів, впровадження системи державницького управління адвокатами, втручання в адвокатську діяльність тощо.

Детальніше зі звітом Комітету з питань безоплатної правової допомоги за 2022 рік можна ознайомитися за посиланням.

Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Анонс

Оголошено дату II Турніру із судових дебатів для студентів-юристів

Для участі у II Турнірі із судових дебатів серед студентів-юристів, який у 2024 році організовує Національна асоціація адвокатів України, відібрано 48 учасників з різних регіонів України. Це на третину більше, ніж торік.

17:19 Пт 23.02.24 1185

Гарантії діяльності

Адвокатське декларування: про що свідчить мінливість позиції НАЗК?

Коли Конституційний Суд почав розглядати справу щодо подання декларацій представниками дисциплінарних органів адвокатури, у Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили про конституційну кризу та загрози усій системі декларування. Але раніше у цьому питанні чиновники мали зовсім іншу думку.

16:52 Пт 23.02.24 1289

Дискусія

Чому реєстраційні процедури не гарантують визнання державою права…

Аби не обмежувати себе строками позовної давності, органи прокуратури у земельних спорах почали підміняти віндикаційні позови негаторними. Це дало їм можливість переглядати підстави набуття права на землю будь-яким суб’єктом за будь-який період часу.

12:32 Пт 23.02.24 1539

Призначення

До протидії злочинам проти довкілля МРЕ долучилася представниця…

Міжнародній раді експертів з питань розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту (МРЕ), розширено сферу діяльності. До напряму протидії злочинам проти довкілля залучено заступницю голови Комітету НААУ з питань аграрного, земельного та довкілевого права Софію Шутяк.

11:31 Пт 23.02.24 1497

Видання

Судова практика у сімейних спорах: огляд рішень ВС

Висновки, викладені в постановах Верховного Суду, завжди викликають професійний інтерес у адвокатів, оскільки відображають критерії правильного застосування законодавства, беруться до уваги іншими судами та є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень.

16:46 Чт 22.02.24 2783

Дискусія

Ініціативи економічного бронювання оцінив голова комітету НААУ

Під час воєнного стану одним із найбільш актуальних питань залишається мобілізація та бронювання військовозобов’язаних працівників. Останнім часом почали говорити про економічне бронювання, яке покликане утворити стале джерело надходження коштів до держбюджету на утримання армії.

15:51 Чт 22.02.24 2852

Видання

Адвокатам дали рекомендації по роботі з трудовими договорами

Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Найбільш поширеною формою реалізації цього права є трудовий договір - угода між працівником і роботодавцем.

14:37 Чт 22.02.24 3407

Анонс

Адвокатів запрошують дослідити права людини в епоху цифрових…

28 лютого 2024 року в рамках Тижня КіберШотландії у НААУ відбудеться конференція на тему «Соціальна справедливість і цифрова економіка: кібербезпека, крипторегуляція, ШІ, права людини в епоху цифрових технологій».

13:49 Чт 22.02.24 2557

Вестник:№12 грудень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл