НААУ опрацювала близько 20 законопроєктів за час дії воєнного стану
З часу введення воєнного стану на всій території України суб'єкти законодавчої ініціативи з більшою активністю почали опрацьовування нових і вдосконалення вже існуючих нормативно-правових актів в економічній, соціальній, політичній сферах, сфері захисту прав людини тощо.
Одним із основних завдань комітетів НААУ є здійснення моніторингу та правового аналізу внесених до Верховної Ради України проєктів законів, нормативно-правових актів інших суб’єктів нормотворення на предмет їхнього можливого впливу на стан захисту прав і свобод людини, а також на здійснення адвокатурою своїх функцій і завдань у випадку прийняття або затвердження таких актів.
Крім того, комітети НААУ беруть активну участь і в розробленні пропозицій, і зауважень до проєктів законів та інших нормативно-правових актів з відповідного напряму правового регулювання.
Після 24 лютого до НААУ надійшло близько 20 звернень від різних комітетів ВРУ щодо надання правового аналізу поданих на розгляд законопроєктів. Опрацьовані запити, серед іншого, стосувалися внесення змін до кримінально-процесуального законодавства в період воєнного стану щодо запровадження додаткової відповідальності для посадових осіб місцевого самоврядування у зв'язку з неповерненням до України, а також щодо пришвидшення строків досудового розслідування шляхом надання права прокурору виносити постанови про тимчасовий доступ до речей і документів тощо.
Крім того, було проаналізовано і законопроєкти у податковій та медичній сферах. Так, НААУ направила до ВРУ науково-практичний висновок із забезпечення прав учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство/материнство та запропонувала забезпечити таке право не лише на випадок втрати (суттєвого зниження) репродуктивних функцій унаслідок поранення, травми або контузії, а й на випадок смерті військовослужбовців (постмортальну репродукцію).
До Офісу Президента України також було направлено зауваження на висновок Міністерства фінансів України щодо врегулювання можливості фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у період дії воєнного стану на території України обирати спрощену систему оподаткування і звітності та усунення податкової дискримінації платників податків.
НААУ підтримала частину опрацьованих законопроєктів, щодо інших - направила пропозиції і зауваження, які було враховано під час розгляду на засіданнях комітетів ВРУ. З урахуванням пропозицій НААУ деякі законопроєкти були зняті з розгляду, інші - доопрацьовані.
З повним переліком опрацьованих законопроєктів можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/dedmy.
Популярні новини
Законодавство
Куди ведуть нові напрями житлової політики України?
Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.
БПД
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…
У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.