"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ опрацювала близько 20 законопроєктів за час дії воєнного стану

З часу введення воєнного стану на всій території України суб'єкти законодавчої ініціативи з більшою активністю почали опрацьовування нових і вдосконалення вже існуючих нормативно-правових актів в економічній, соціальній, політичній сферах, сфері захисту прав людини тощо.
Одним із основних завдань комітетів НААУ є здійснення моніторингу та правового аналізу внесених до Верховної Ради України проєктів законів, нормативно-правових актів інших суб’єктів нормотворення на предмет їхнього можливого впливу на стан захисту прав і свобод людини, а також на здійснення адвокатурою своїх функцій і завдань у випадку прийняття або затвердження таких актів.
Крім того, комітети НААУ беруть активну участь і в розробленні пропозицій, і зауважень до проєктів законів та інших нормативно-правових актів з відповідного напряму правового регулювання.
Після 24 лютого до НААУ надійшло близько 20 звернень від різних комітетів ВРУ щодо надання правового аналізу поданих на розгляд законопроєктів. Опрацьовані запити, серед іншого, стосувалися внесення змін до кримінально-процесуального законодавства в період воєнного стану щодо запровадження додаткової відповідальності для посадових осіб місцевого самоврядування у зв'язку з неповерненням до України, а також щодо пришвидшення строків досудового розслідування шляхом надання права прокурору виносити постанови про тимчасовий доступ до речей і документів тощо.
Крім того, було проаналізовано і законопроєкти у податковій та медичній сферах. Так, НААУ направила до ВРУ науково-практичний висновок із забезпечення прав учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство/материнство та запропонувала забезпечити таке право не лише на випадок втрати (суттєвого зниження) репродуктивних функцій унаслідок поранення, травми або контузії, а й на випадок смерті військовослужбовців (постмортальну репродукцію).
До Офісу Президента України також було направлено зауваження на висновок Міністерства фінансів України щодо врегулювання можливості фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, у період дії воєнного стану на території України обирати спрощену систему оподаткування і звітності та усунення податкової дискримінації платників податків.
НААУ підтримала частину опрацьованих законопроєктів, щодо інших - направила пропозиції і зауваження, які було враховано під час розгляду на засіданнях комітетів ВРУ. З урахуванням пропозицій НААУ деякі законопроєкти були зняті з розгляду, інші - доопрацьовані.
З повним переліком опрацьованих законопроєктів можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/dedmy.
Популярні новини

Навчання
Використовувати практику ЄСПЛ навчали адвокатів на вебінарі
Якщо судові засідання призначаються день в день або на розгляд матеріалів справи адвокату надається кілька годин – чи є це порушенням права на захист з точки зору практики Європейського суду з прав людини? Приклади конкретних кейсів розглянули на вебінарі.

Навчання
Як адвокату працювати з ШІ розповіли під час семінару
Адвокатська практика стрімко змінюється під впливом технологій. Чи може штучний інтелект допомогти адвокату в щоденній роботі? Практичні поради правникам дали під час семінару.

Навчання
Як адвокату правильно заявити про себе в Instagram і TikTok
Особистий бренд адвоката дозволяє побачити його як особистість, зрозуміти цінності, якості та інтереси. І це надає можливість налагодження ділових стосунків з людьми, які поділяють близькі цінності та інтереси.

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.