"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
18 листопада у НААУ обговорять роль і значення Основ законодавства України про охорону здоров’я для системи охорони здоров’я і забезпечення прав людини

Кафедра медичного права ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького спільно з Комітетом медичного та фармацевтичного права та біоетики НААУ, Вищою школою адвокатури НААУ за підтримки ГО «Фундація медичного права та біоетики України», ЛОБФ «Медицина і право» організовує науково-практичну конференцію на тему «Роль і значення Основ законодавства України про охорону здоров’я для системи охорони здоров’я і забезпечення прав людини».
Дата проведення: 18 листопада, 15:00.
Формат заходу: онлайн (Zoom, Facebook НААУ).
Захід присвячений 30-річчю з дня прийняття Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (19.11.1992). Роль і значення Закону важко переоцінити, адже його по праву називають «медичною конституцією», сьогодні Основи є малим медичним кодексом, документ, що є одним з ключових регуляторів правовідносин у сфері охорони здоров’я.
Мета заходу: обговорити нормативні колізії і недоліки Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», виробити пропозиції до удосконалення цього Закону, окреслити його історико-правову роль і значення для реформ в охороні здоров’я, а також перспективи створення Медичного кодексу України.
До участі в заході запрошуються представники медичної і правової доктрини та практики, сферою професійного інтересу яких є медичне право, фармацевтичне право, біоетика, правове забезпечення системи охорони здоров’я, органів влади, громадських об’єднань, студентство, засоби масової інформації.
Основні тематичні напрями конференції:
- Історичні аспекти створення Основ законодавства України про охорону здоров’я.
- Систематизація законодавства України у галузі охорони здоров’я: кодифікація «бути, чи не бути»?!
- Законотворчі тенденції у сфері охорони здоров’я: зарубіжний досвід й національні перспективи.
- Приватноправові відносини у сфері охорони здоров’я в Основах.
- Публічно-правові відносини у сфері охорони здоров’я в Основах.
- Роль судової практики в сфері охорони здоров’я для правореалізації та правозастосування.
- Шляхи і напрями удосконалення Основ законодавства України про охорону здоров’я.
- Перспективи створення і прийняття Медичного кодексу України.
Захід проходитиме в роботі трьох панельних дискусій на тему:
- Історичний нарис, сьогоденне «життя» Основ та перспективи його майбуття.
- Медична реформа та Основи: чи можна «вилікувати пацієнта»?
- Медичний працівник і пацієнт: як досягнути балансу у взаєминах?
За результатами заходу буде підготовлено збірник статей, який міститиме науково-практичний доробок дослідників, спрямований на удосконалення Основ, оптимізацію правореалізації і правозастосування у сфері охорони здоров’я крізь призму Основ.
Статті до збірника повинні бути подані не пізніше 18 листопада 2022 р. з дотриманням вимог.
Участь у заході безоплатна.
Для участі в заході необхідно зареєструватись за посиланням. Реєстрація відкрита до 18.00 год. 10 листопада 2022 р. Усім учасникам буде надіслано індивідуальне запрошення і детальну програму заходу.
Для учасників, які не встигнуть зареєструватися, є можливість перегляду заходу у трансляції на сторінці НААУ у Facebook.
Для додаткової інформації просимо звертатись:
Голова оргкомітету Сенюта Ірина (0676707033);
Контактна особа Терешко Христина (0677313035).
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.