Реформа правоохоронних органів: як досягти взаємодії? – круглий стіл у Кризовому медіа центрі | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Реформа правоохоронних органів: як досягти взаємодії? – круглий стіл у Кризовому медіа центрі

Законодавство
11:47 Чт 15.10.15 1353 Переглядів
Версія для друку

Успішність реформи правоохоронної системи вимагає постійної взаємодії державних інституцій й громадянського суспільства – консультаційна місія ЄС, Національне антикорупційне бюро, Генпрокуратура, Вища рада юстиції, експертна спільнота.

Відбувся круглий стіл на тему «Реформа правоохоронних органів: як досягти взаємодії?» 13 жовтня 2015 року у приміщенні Українського кризового медіа центру.

Захід був присвячений обговоренню питання оновлення повноважень прокуратури та зняття з даного органу державної влади функції загального нагляду.

У рамках дискусії представник Мінюсту зазначив, що у ході такого реформування необхідно підвищувати свідомість суспільства та спонукати громадськість отримувати знання у сфері права. Більше того, уже діють центри з надання БПД.

В свою чергу, Голова Комітету захисту прав людини Ганна Колесник зауважила: «БПД – використовується, як заміна понять, адже функції захисту прав людини покладаються на адвокатів, а не на Центри. Наразі діюча система БПД є неефективною, крім того об'єм повноважень адвокатів мізерний, тому зняття загального нагляду з органів Прокуратури є передчасною дією».
На думку пані Колесник спочатку необхідно вирішити питання стосовно державного мита для незахищених верств населення, можливості проведення безкоштовної експертизи. Також, необхідно доповнити повноваження та права адвокатів щодо негайного витребування доказів, доступу до приміщень з метою нагляду, що стосуються збору доказів та припинення порушення прав людини. «Важливо не 30 днів чекати відповіді, а мати реальний і негайний механізм припинення порушення права» - зауважила Ганна Колесник.

Ефективна реформа правоохоронної системи можлива лише за умови досягнення консенсусу у суспільстві щодо цілей та інструментів її здійснення, а також вимагає постійної взаємодії між усіма вигодонабувачами реформи. Такої точки зору дійшли учасники дискусії.

Популярні новини

Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів презентували в НААУ

Видання

Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…

Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

13:20 Пт 23.05.25 365
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання

За кордоном

Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання

За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

16:39 Чт 22.05.25 1129
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній комунікації

Навчання

Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…

Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

14:26 Чт 22.05.25 1137
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України дослідили на вебінарі

Навчання

Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…

У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

10:41 Чт 22.05.25 1249
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві

Анонс

Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві

27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

13:26 Ср 21.05.25 1112
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році

Дискусія

Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році

Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

12:05 Ср 21.05.25 1271
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки, рішення

Навчання

Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…

Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

16:57 Вт 20.05.25 1407
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025

Анонс

Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025

Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

15:52 Вт 20.05.25 1396

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл