"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?

8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».
Захід організовує Національна асоціація адвокатів України з метою професійного обговорення причин зупинки процедури формування конкурсної комісії та пошуку шляхів для подолання цієї кризи.
Нагадаємо, 1 червня 2025 року закінчився строк повноважень першого складу конкурсної комісії за участі міжнародних експертів. Згідно з вимогами Закону «Про судоустрій і статус суддів», Вища рада правосуддя мала протягом п'яти днів після припинення повноважень попереднього складу (тобто до 6 червня) опублікувати в «Голосі України» та на своєму офіційному вебсайті оголошення про початок добору кандидатів.
Крім того, ВРП була зобов'язана надіслати всім суб'єктам формування конкурсної комісії письмове повідомлення про початок конкурсу із пропозицією подати кандидатури. Серед таких суб'єктів є Рада адвокатів України, яка має законне право висувати своїх представників до складу комісії.
Відомо, що формування конкурсної комісії ВККС включалося до проекту порядку денного засідання 17 червня, однак не було розглянуте. За інформацією заступниці голови ВРП Оксани Кваши, Вищою радою правосуддя обговорюється питання щодо затвердження методології оцінювання відповідності кандидата на посаду члена Конкурсної комісії критеріям, визначеним частиною четвертою статті 95-1 Закону.
Тема набуває критичної актуальності. Адже Вища кваліфікаційна комісія суддів України — ключовий орган у системі добору, оцінювання та переведення суддів. Тож тривала бездіяльність створює реальні загрози для функціонування судової влади, кадрового забезпечення судів та доступу громадян до правосуддя.
До дискусії запрошені представники Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Ради прокурорів, Національної академії правових наук, Офісу Президента, Верховної Ради, ЗМІ.
Під час круглого столу експерти обговорять:
- виконання вимог ст. 95-1 Закону «Про судоустрій і статус суддів»;
- правомірність підстав для зупинення процедури формування конкурсної комісії;
- можливі причини блокування добору до ВККС;
- шляхи вирішення проблеми в контексті судової реформи та євроінтеграційних зобов'язань України.
Захід розпочнеться о 10:00. Трансляція здійснюватиметься на офіційних YouTube та Facebook сторінках НААУ.
Деталі — у координатора комітетів НААУ Світлани Грушко: s.hrushko@unba.org.ua.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.
Популярні новини

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.