11:47 Чт 15.10.15

Реформа правоохоронних органів: як досягти взаємодії? – круглий стіл у Кризовому медіа центрі

print version print version print version

Успішність реформи правоохоронної системи вимагає постійної взаємодії державних інституцій й громадянського суспільства – консультаційна місія ЄС, Національне антикорупційне бюро, Генпрокуратура, Вища рада юстиції, експертна спільнота.

Відбувся круглий стіл на тему «Реформа правоохоронних органів: як досягти взаємодії?» 13 жовтня 2015 року у приміщенні Українського кризового медіа центру.

Захід був присвячений обговоренню питання оновлення повноважень прокуратури та зняття з даного органу державної влади функції загального нагляду.

У рамках дискусії представник Мінюсту зазначив, що у ході такого реформування необхідно підвищувати свідомість суспільства та спонукати громадськість отримувати знання у сфері права. Більше того, уже діють центри з надання БПД.

В свою чергу, Голова Комітету захисту прав людини Ганна Колесник зауважила: «БПД – використовується, як заміна понять, адже функції захисту прав людини покладаються на адвокатів, а не на Центри. Наразі діюча система БПД є неефективною, крім того об'єм повноважень адвокатів мізерний, тому зняття загального нагляду з органів Прокуратури є передчасною дією».
На думку пані Колесник спочатку необхідно вирішити питання стосовно державного мита для незахищених верств населення, можливості проведення безкоштовної експертизи. Також, необхідно доповнити повноваження та права адвокатів щодо негайного витребування доказів, доступу до приміщень з метою нагляду, що стосуються збору доказів та припинення порушення прав людини. «Важливо не 30 днів чекати відповіді, а мати реальний і негайний механізм припинення порушення права» - зауважила Ганна Колесник.

Ефективна реформа правоохоронної системи можлива лише за умови досягнення консенсусу у суспільстві щодо цілей та інструментів її здійснення, а також вимагає постійної взаємодії між усіма вигодонабувачами реформи. Такої точки зору дійшли учасники дискусії.

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.