"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ представила Раді Європи реалізовані в адвокатурі стратегії з гендерної політики в межах проекту дослідження підтримки жінок у юридичній професії

Голова Комітету із питань гендерної політики Тетяна Андріанова та Координатор комітетів Ганна Гаро взяли участь в онлайн інтерв’ю з метою дослідження питань підтримки жінок у юридичній професії в межах реалізації Радою Європи проєкту «Посилення професії юриста відповідно до європейських стандартів». Зазначений проект охоплює п'ять країн – Вірменію, Білорусь, Грузію, Республіку Молдова й Україну.
Присутнім на зустрічі, керівнику проєкту Карену Карапетяну та експертам проекту Бояні Нєтковій, Ремігіюсу Йокубаускасу були представлені статистичні показники представленості жінок в адвокатурі України та у керівних органах НААУ, реалізовані стратегії та ініціативи з гендерної політики.
Зі свого боку Голова Комітету з питань гендерної політики Тетяна Андріанова розповіла про мету створення та основні завдання Комітету, наголосила на важливості міжнародної співпраці та обміні досвідом задля їх більш ефективної реалізації у майбутньому. Серед основних завдань: проведення досліджень стану забезпеченості прав і рівня представництва жінок у юридичній професії в Україні, а також посилення взаємної підтримки жінок і чоловіків із професійного юридичного середовища з метою подолання будь-яких проявів дискримінації за ознакою статі.
Координатор комітетів Ганна Гаро поінформувала про укладений НААУ Меморандум про співпрацю з Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» та реалізовані спільні проекти у сфері захисту прав жінок задля формування гендерно чутливої юридичної спільноти на основі кращих європейських і світових практик.
Представники Ради Європи були приємно вражені реалізованими НААУ стратегіями з гендерної політики та заходами з метою розвитку лідерських якостей у жінок-адвокатів, зазначивши, що ця інформація стане корисною при розробці концепції та дорожньої карти в межах проекту.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

Дискусія
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці
Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

Дискусія
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів
Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?