Держава має активізувати надання особам з інвалідністю доступу до правосуддя – Валентин Гвоздій | НААУ

Держава має активізувати надання особам з інвалідністю доступу до правосуддя – Валентин Гвоздій

Різне
15:47 Пт 10.12.21 1586 Переглядів
Версія для друку

Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» спільно з Національною асоціацією адвокатів України провели конференцію «СУД БЕЗ БАР’ЄРІВ. ПРАВО НА СПРАВЕДЛИВИЙ СУД ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ».

Мета заходу: висвітлити та обговорити успішну судову практику щодо безбар’єрного розгляду справ, альтернативні способи доступу до правосуддя, а також міжнародний досвід у відповідних питаннях.

Партнерами заходу є: Верховний Суд, Рада суддів України, Міністерство соціальної політики України, Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю, Національна школа суддів України, громадська організація «Безбар'єрність», громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність», громадська організація «Асоціація соціального розвитку через право».

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій звернув увагу на те, що для осіб з інвалідністю в Україні існують перешкоди для доступу до правосуддя.

«На жаль, на сьогоднішній день ми спостерігаємо ситуацію, де людині з інвалідністю в Україні дуже важко навіть вільно пересуватися містом, адже далеко не завжди приміщення, вулиці, вокзали, сквери відповідним чином обладнані. Ще гостріша ситуація з доступом громадян до приміщень органів державної влади, зокрема судів. Саме цю проблему потрібно нагально вирішувати усіма доступними нам засобами, адже кожна людина повинна мати однакові можливості щодо безперешкодного доступу до приміщень органів державної влади, установ та закладів сфери соціального захисту населення та до правової допомоги», - сказав він.

Зокрема, Конвенція про захист прав людини й основоположних свобод, закріплює право кожного на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку, безстороннім судом у встановленим законом строк. Здійснення цього права є дуже важливим елементом і є можливим лише за умови особливих зусиль з боку держави, оскільки людині з інвалідністю потрібні додаткові умови для соціальної адаптації.

Відповідно до ст.13 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, держави-учасниці забезпечують особам з інвалідністю рівний з іншими ефективний доступ до правосуддя, передбачаючи процесуальні та відповідні вікові корективи, які полегшують виконання ними своєї ефективної ролі прямих і опосередкованих учасників, у тому числі свідків, на всіх стадіях юридичного процесу, зокрема на стадії розслідування та інших стадіях попереднього провадження.

У п. 2 Конвенції передбачено: «Щоб сприяти забезпеченню особам з інвалідністю ефективного доступу до правосуддя, держави-учасниці сприяють належному навчанню осіб, які працюють у сфері здійснення правосуддя, зокрема в поліції та пенітенціарній системі».

Дана Конвенція набрала чинності для України у 2010 році. В національному законодавстві, відповідно до статті 26 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» передбачено, що підприємства, установи та організації зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів фізичного оточення. «Це стосується і судів, більшість приміщень яких на сьогодні не обладнана належним чином», - наголосив Валентин Гвоздій.

Він закликав обговорити під час заходу такі питання, як забезпечення транспортної, архітектурної та інформаційної доступності осіб з інвалідністю до будь-якого об’єкту; можливість здійснювати навчання суддів, поліції, працівників пенітенціарної служби та іншого персоналу в системі правосуддя щодо прав, закріплених Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю; створення дійсно інклюзивної судової системи.

До участі в конференції були запрошені Перша леді України Олена Зеленська, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, Голова Верховного Cуду Всеволод Князєв, Заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, Голова Ради суддів України Богдан Моніч та інші.

Популярні новини

Підтримка

Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 7 адвокатів

Опікунська рада НААУ підтримала родини двох загиблих на війні адвокатів, а також надала матеріальну допомогу колегам, що втратили житло через бойові дії в Україні.

10:12 Пт 26.04.24 369

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 1531

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 1810

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 3054

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 3100

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2141

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3142

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3477

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл