Зареєстровано законопроект для переходу адвокатів на спрощену систему оподаткування | НААУ

Зареєстровано законопроект для переходу адвокатів на спрощену систему оподаткування

Законодавство
13:05 Ср 01.12.21 11190 Переглядів
Версія для друку

У Верховній Раді зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих адвокатом, який зареєстрований як самозайнята особа, яка провадить незалежну професійну діяльність (реєстраційний номер 6358).

Автори законопроекту – народні депутати Володимир Ватрас, Андрій Костін, Сергій Іонушас та інші пропонують встановити можливість для адвокатів обирати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності в межах, визначених Податковим кодексом України. Відтак, ідеться про внесення змін до Податкового кодексу для вдосконалення застосування спрощеної системи оподаткування стосовно адвоката, який зареєстрований як самозайнята особа, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Нагадаємо, у жовтні після консультацій з народними депутатами, які підтримують ідею спрощеного оподаткування для адвокатів, на засіданні Ради адвокатів України була досягнута домовленість про те, що для прискореного ухвалення податкових змін для адвокатів потрібен окремий законопроект. Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова закликала парламентарів, які були запрошені на засідання РАУ, подати такий законопроект до кінця 2021 року.

«Пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, щодо розширення кола осіб, які можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування визначивши самозайняту особу, яка проводить незалежну професійну адвокатську діяльність як платника податку, яка має право самостійно обрати спрощену систему оподаткування», - ідеться у поюснювальній записці до законопроекту.

Законодавча ініціатива подана на виконання Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021–2023 роки, затвердженої указом Президента. Стратегія, зокрема, передбачає удосконалення низки напрямів, які стосуються роботи адвокатури, одним з яких є вдосконалення організаційно-правових форм провадження адвокатської діяльності та посилення гарантій.

«Законопроєкт, враховуючи основні цілі та напрямки розвитку що стосуються інституту адвокатури та визначені в Стратегії, має на меті посилити гарантії адвокатської діяльності, її видів і професійних прав адвокатів щодо оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, а саме застосування спрощеної системи оподаткування для самозайнятих осіб – адвокатів», - ідеться у супровідному документі до законопроекту.

На сьогодні, податкове законодавство, вказує на те, що адвокат, який здійснює індивідуальну діяльність, повинен стояти на обліку в податковому органі як самозайнята особа, яка займається незалежною професійною діяльністю (за КВЕД 69.10). Оподатковується така діяльність за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 Податкового кодексу України, 18 % бази оподаткування щодо доходів та 1,5 % військовий збір.

Проте поряд з цим є законодавчо закріплена можливість адвокатів зареєструватись у податкових органах як ФОП з ознакою незалежної професійної діяльності ( п.65.9 Податкового кодексу), без порушення ч.1 статті 13 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та обрати спрощену систему оподаткування.

На відміну від фізичних осіб-підприємців, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, позбавлені можливості обрати спрощену систему оподаткування, що, в свою чергу, ставить таких осіб у нерівні умови оподаткування отриманих ними доходів.

Як вважають автори законопроекту, неоднозначність зазначених правових норм ускладнює ведення податкового обліку та сплату податків для адвокатів як самозайнятих осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. Така ситуація не є економічно доцільною та соціально справедливою. Відтак, законопроект має на меті вирівняти права адвокатів, які практикують індивідуально, та тих які навмисно реєструються у податкових органах як фізичні особи – підприємці з ознакою незалежної професійної діяльності (п.65.9 Податкового кодексу) задля отримання можливості обрання спрощеної системи оподаткування. 

Також автори законопроекту передбачають, що його прийняття приведе до детінізації ринку адвокатських послуг.

 

 

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1476

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 2768

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4184

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4438

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 5882

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13680

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11028

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11071

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл