Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Адаптація європейських стандартів відкрила перед українською адвокатурою шлях до інтеграції в професійну спільноту Європи - Лідія Ізовітова

Адаптація європейських стандартів відкрила перед українською адвокатурою шлях до інтеграції в професійну спільноту Європи - Лідія Ізовітова

Адвокатура 18:11 Вт 23.11.21 859 Переглядів Версія для друку

 

Створення НААУ втілювало одну з умов Угоди про асоціацію з ЄС про розбудову в Україні незалежної професійної самоврядної організації адвокатів.

На цьому наголосила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, відкриваючи дискусійну панель конференці «ЄС та Східне партнерство», що відбулась в Гаазі 23 листопада.

Захід організований фондом LINKS Europe у співпраці з міським управлінням Гааги та за підтримки The Hague Humanity Hub. Подія ввійде до циклу «Бесіди про майбутнє Європи та світу» і має на меті стати частиною обговорення в рамках «Конференції про майбутнє Європи».

Лідія Ізовітова наголосила, що наразі Україна є стороною зовнішньополітичної ініціативи Євросоюзу «Східне партнерство», співпрацює з ЄС на основі Угоди про асоціацію 2014 року. Ця Угода за своїм обсягом і тематичним охопленням є найбільшим міжнародно-правовим документом за всю історію України та найбільшим міжнародним договором з третьою країною, коли-небудь укладеним Європейським Союзом. І її підписання стало можливим завдяки, в тому числі, і адвокатам.

«Це великі епохальні відмітки для зовнішньої політики нашої країни, але їхнє досягнення вимагало часу і головне – наполегливих зусиль політиків, дипломатів і юристів, в тому числі – і адвокатів, які торували шлях до здобуття незалежності своєї професійної спільноти»,- наголосила Лідія Ізовітова.

Голова НААУ, РАУ нагадала, що незалежна адвокатура вибудовувалась у боротьбі з тоталітарним режимом, коли Україна була ще в складі СРСР. Процес боротьби розпочався наприкінці 1980-х років з метою зруйнувати утиски адвокатури з боку держави.

З 1991 року адвокатура прожила три умовні етапи, і кожний новий період ознаменований змінами законодавства і Конституції. На щастя, кожний новий етап давав більше незалежності адвокатурі, та наближав нас до європейських стандартів професії.

1992 року був прийнятий перший пострадянський закон «Про адвокатуру», який перевів адвокатуру від повного контролю держави до періоду існування квазісамоврядності.

Лише через 20 років, 5 липня 2012 року Парламентом було прийнято Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», згідно якого вперше створено незалежну професійну  організацію адвокатів – Національну асоціацію адвокатів України з єдиним членством та запроваджено реальну самоврядну модель української адвокатури.

«Адвокатура України  вдячна  ПАРЄ, яка у своїй Резолюції, прийнятій  ще в 1995 році рекомендувала Україні створити незалежну професійну організацію адвокатів як одну із умов для майбутнього укладання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. На реалізацію Україною  цієї Резолюції ПАРЄ щодо адвокатури пішло 17 років», - зазначила Лідія Ізовітова.

Закон про адвокатуру і адвокатську діяльність 2012 року,  утілюючи рекомендації ПАРЄ та Венеційської комісії, врахував кращі європейські практики організації адвокатури, та Європейські стандарти самоврядності адвокатури.

«Це справді великий внесок у розбудову України як правової держави. Це важливе досягнення, яке перетворює конституційні права і свободи громадян на реальну можливість і надає механізм для їхнього захисту, насамперед від наступу з боку держави», - підкреслила Голова НААУ, РАУ.

Вона зазначила, що адаптація ключових європейських стандартів незалежності адвокатури і самоврядності до національного профільного закону відкрила перед українською адвокатурою шлях до інтеграції в європейську професійну спільноту.

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування