"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ закликає парламент ухвалити законопроект №3602 для уточнення обов’язкового декларування членами кваліфкомісій

Звернення Національної асоціації адвокатів України
Національна асоціація адвокатів України закликає народних депутатів України ухвалити законопроект №3602 про внесення змін до закону «Про запобігання корупції» щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідне звернення НААУ скерувала до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука.
«Самоврядний незалежний інститут адвокатури розраховує на Вашу підтримку щодо включення до розгляду на пленарному засіданні означеного питання та, користуючись нагодою, закликає народних депутатів, голів парламентських комітетів підтримати та як найшвидше прийняти в цілому законопроект реєстр. № 3602, який направлений на дотримання незалежності адвокатури», - йдеться у зверненні.
Законопроект пропонує уточнити положення закону «Про запобігання корупції» про обов’язкове подання декларацій, зокрема, викласти в такій редакції: «Особи, зазначені у підпункті «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, подають в установленому цим Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік у разі входження до складу конкурсної, дисциплінарної, атестаційної комісії, утвореної відповідно до закону державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування або при таких органах, до складу Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», - протягом десяти календарних днів після входження (включення, залучення, обрання, призначення) до складу відповідної комісії, Громадської ради доброчесності».
НААУ нагадала, що Рада адвокатів України у своїх рішеннях № 30, 31 вказувала, що розширене тлумачення закону України «Про запобігання корупції» в частині віднесення Голови, членів КДКА, Голови та членів ВКДКА до суб’єктів, визначених підпунктом «в» пункту 2 частини першої статті 3 вказаного закону, суперечить принципу правової визначеності, який є складовою принципу верховенства права та може розцінюватися як втручання в роботу недержавних професійних самоврядних організацій.
«Усунення невизначеності обов’язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповн оважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та множинного трактування положень закону України «Про запобігання корупції» забезпечує однакове застосування норм закону щодо кола осіб, на яких не поширюються вимоги фінансового контролю», - зазначено у документі.
НААУ поділяє позицію Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики та позицію суб’єктів права на законодавчу ініціативу – народних депутатів України Дануца О.А., Бакумова О.С. та інших про те, що дія розділу VII закону України «Про запобігання корупції» не поширюється на осіб, які входять до складу конкурсних, дисциплінарних, атестаційних комісій недержавних організацій професійного самоврядування (саморегулювання) і при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1, підпунктах «а», «в», пункту 2 частини першої статті 3 вказаного закону.
«НААУ підтримує напрацьований та поданий до другого читання проект закону України про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо уточнення переліку осіб, які входять до складу конкурсних, дисциплінарних комісій недержавних організацій професійного самоврядування (саморегулювання) для цілей фінансового контролю (реєстр. № 3602), як такий, що пропонує комплексний та системний підхід для вирішення питання щодо фінансового контролю даної категорії осіб та усуває існуючу правову невизначеність», - наголошує НААУ.
На підтримку законопроекту виступив Голова ВКДКА Сергій Вилков.
Популярні новини

Дискусія
Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС
Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

ЄРАУ
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів
У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Законодавство
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…
Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

Законодавство
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення
Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

Законодавство
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…
Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

Навчання
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну
У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.

За кордоном
НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії
Представник Національної асоціації адвокатів України в Португалії Віктор Архіпов обговорив з новообраним головою Ордену адвокатів Португалії Жоао Массано низку питань, що стосуються правового становища українців у країні.

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.