Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - План дій щодо Стратегії розвитку правосуддя має передбачити посилену відповідальність за втручання в адвокатську діяльність

План дій щодо Стратегії розвитку правосуддя має передбачити посилену відповідальність за втручання в адвокатську діяльність

Законодавство 11:37 Ср 27.10.21 1346 Переглядів Версія для друку

У законодавстві має бути посилена адміністративна і кримінальна відповідальність за порушення прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. Відповідні ініціативи мають бути закріплені у Плані дій щодо реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки, яка затверджена указом Президента України.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час позачергового засідання ради адвокатів України. В засіданні беруть участь Голова Комісії з питань правової реформи при Президентові України Сергій Іонушас, Голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Андрій Костін, народний депутат Тарас Тарасенко, голова ВКДКА Сергій Вилков, керівники регіональних органів адвокатського самоврядування, комітетів НААУ.

Так, у законодавство варто внести зміни, аби встановити адміністративну відповідальність для суддів, прокурорів, слідчих та детективів за необґрунтоване звернення до дисциплінарних органів адвокатури зі скаргами на дії адвокатів. У кримінальному процесуальному законодавстві встановити додаткові критерії для ініціювання прокурорами, слідчими, детективами обшуків та оглядів у адвокат; чи додаткові критерії для надання слідчими суддями дозволів на проведення обшуку та огляду у адвоката.

«Необхідно домогтися реальної роботи законодавчого механізму відповідальності за незаконне проведення обшуку та огляду у адвоката, а також незаконного доступу до адвокатської таємниці під час проведення обшуку та огляду у адвоката; за незаконне ініціювання допиту адвоката в якості свідка. З досвіду ми знаємо, що це є поширеними практиками тиску на сторону захисту, особливо у резонансних кримінальних справах», - констатувала Лідія Ізовітова.

До Плану дій щодо реалізації Стратегії також мають бути внесені пропозиції повернути адвокатурі представництво в Вищій кваліфікаційній комісії суддів. 

«В частині проект Плану, що стосується ВККС, ми бачимо що на сьогодні нас там немає, адвокатура втратила 2 місця в цій комісії. Це несправедливо і ми поставили у свій варіант Плану дій можливість відновити на рівні законодавства, щоб наше представництво там було. Також ми звернули увагу на Громадську раду доброчесності і вважаємо, що НААУ має бути представлена там. Адже практикуючі адвокати кожен день спілкуються з суддями, взаємодіють з судами і знають про їх доброчесність і недоброчесність більше, ніж ті «експерти», хто приходить просто з вулиці», - сказала Голова НААУ.

Вона також вказала на необхідність ухвалити законопроект про оподаткування адвокатів як самозайнятих осіб, врахувавши особливість адвокатів у цій категорії платників податків.

Власне, на етапі підготовки Стратегії йшлося про те, щоб удосконалювати інститут адвокатури в контексті посилення захисту прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності, відтак, це має залишатися пріоритетом для внесення законодавчих змін.

Нагадаємо, відповідно до Указу, для реалізації Стратегії президентська Комісія з питань правової реформи має забезпечити розробку та схвалення Плану дій. Рада адвокатів України скликана для того, аби затвердити пропозиції до цього документу, напрацьовані адвокатурою.

Фото з архіву НААУ

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування