"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ запропонує власний План дій щодо реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя

НААУ запропонує власний План дій щодо реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки, затвердженої указом Президента України.
Про це повідомила під час позачергового засідання Ради адвокатів України Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. В засіданні беруть участь Голова Комісії з питань правової реформи при Президентові України Сергій Іонушас, Голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Андрій Костін, народний депутат Тарас Тарасенко, голова ВКДКА Сергій Вилков, керівники регіональних органів адвокатського самоврядування.
«Наш План дій буде реалістичний і буде відповідати актуальним проблемам адвокатів і держави і посилить незалежність нашої професії. У нас є для цього інституційний, інтелектуальний ресурс, практичний досвід і головне - мандат від усієї адвокатської спільноти на представництво інтересів професії», - заявила Голова НААУ, РАУ. До засідання підготовлено проект такого Плану, до якого увійшли пропозиції від голів рад адвокатів регіонів, керівників комітетів НААУ, керівників ВКДКА, КДКА.
При цьому Лідія Ізовітова наголосила на тому, що більшість завдань Стратегії можливо реалізувати без внесення до Плану дій пропозицій про зміни до профільного закону.
«Концептуально, ми розуміємо, що передбачені в Стратегії завдання можна втілити, не чекаючи на зміни у закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», - сказала Лідія Ізовітова.
Так, закон дає адвокатурі необхідний інструментарій для того спростити дисциплінарне провадження щодо адвокатів, яке передбачено в Стратегії. Фактично, інститут спрощеного (письмового) дисциплінарного провадження вже частково функціонує на сьогодні, після того, як Рішенням РАУ № 64 від 03.07.2021 внесено зміни до Регламенту ВКДКА та Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність, а також зміни у відповідні акти НААУ. Створена Робоча група щодо розробки Порядку розгляду дисциплінарних справ щодо несплати щорічних внесків адвокатів в спрощеному проваджені. «Тобто, для цього завдання Стратегії ми можемо реалізувати завдяки рішенням органів органів адвокатського самоврядування, адже у нас для цього є механізм чинного закону», - наголосила Голова НААУ, РАУ.
Аналогічно, через зміни до Положення про кваліфікаційні іспити можна змінити підхід до організації іспитів і запровадити єдиний іспит. Цим питанням займається робоча група, яка вже має відповідні напрацювання. Також чимало ідей стосовно розвитку системи підвищення кваліфікації та доступу до професії викладені в Стратегії НААУ, яка розрахована до 2023 року.
Разом з тим, певні зміни до законодавства, поза межами профільного закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», потрібні адвокатурі. Це насамперед питання оподаткування адвокатів як самозайнятих осіб, питання декларування для членів КДКА і ВКДА, а також посилення прав та гарантій адвокатської діяльності. За словами Лідії Ізовітової, всі уже подані законопроекти, які стосуються адвокатури, також мають бути включені до Плану дій, аби він мав цілісний характер і представляв повну картину стану нормативно-правової бази.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.