"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ запропонує власний План дій щодо реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя

НААУ запропонує власний План дій щодо реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки, затвердженої указом Президента України.
Про це повідомила під час позачергового засідання Ради адвокатів України Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. В засіданні беруть участь Голова Комісії з питань правової реформи при Президентові України Сергій Іонушас, Голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Андрій Костін, народний депутат Тарас Тарасенко, голова ВКДКА Сергій Вилков, керівники регіональних органів адвокатського самоврядування.
«Наш План дій буде реалістичний і буде відповідати актуальним проблемам адвокатів і держави і посилить незалежність нашої професії. У нас є для цього інституційний, інтелектуальний ресурс, практичний досвід і головне - мандат від усієї адвокатської спільноти на представництво інтересів професії», - заявила Голова НААУ, РАУ. До засідання підготовлено проект такого Плану, до якого увійшли пропозиції від голів рад адвокатів регіонів, керівників комітетів НААУ, керівників ВКДКА, КДКА.
При цьому Лідія Ізовітова наголосила на тому, що більшість завдань Стратегії можливо реалізувати без внесення до Плану дій пропозицій про зміни до профільного закону.
«Концептуально, ми розуміємо, що передбачені в Стратегії завдання можна втілити, не чекаючи на зміни у закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», - сказала Лідія Ізовітова.
Так, закон дає адвокатурі необхідний інструментарій для того спростити дисциплінарне провадження щодо адвокатів, яке передбачено в Стратегії. Фактично, інститут спрощеного (письмового) дисциплінарного провадження вже частково функціонує на сьогодні, після того, як Рішенням РАУ № 64 від 03.07.2021 внесено зміни до Регламенту ВКДКА та Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність, а також зміни у відповідні акти НААУ. Створена Робоча група щодо розробки Порядку розгляду дисциплінарних справ щодо несплати щорічних внесків адвокатів в спрощеному проваджені. «Тобто, для цього завдання Стратегії ми можемо реалізувати завдяки рішенням органів органів адвокатського самоврядування, адже у нас для цього є механізм чинного закону», - наголосила Голова НААУ, РАУ.
Аналогічно, через зміни до Положення про кваліфікаційні іспити можна змінити підхід до організації іспитів і запровадити єдиний іспит. Цим питанням займається робоча група, яка вже має відповідні напрацювання. Також чимало ідей стосовно розвитку системи підвищення кваліфікації та доступу до професії викладені в Стратегії НААУ, яка розрахована до 2023 року.
Разом з тим, певні зміни до законодавства, поза межами профільного закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», потрібні адвокатурі. Це насамперед питання оподаткування адвокатів як самозайнятих осіб, питання декларування для членів КДКА і ВКДА, а також посилення прав та гарантій адвокатської діяльності. За словами Лідії Ізовітової, всі уже подані законопроекти, які стосуються адвокатури, також мають бути включені до Плану дій, аби він мав цілісний характер і представляв повну картину стану нормативно-правової бази.
Популярні новини

Видання
Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…
Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

За кордоном
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання
За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

Навчання
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…
Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

Навчання
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…
У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

Анонс
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві
27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

Дискусія
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році
Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.