"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ та Університет Шевченка провели спільну міжнародну конференцію

7 жовтня, напередодні дня юриста, Центр досліджень адвокатури і права та Вища школа адвокатури НААУ спільно з Центром українознавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка провели спільну міжнародну наукову конференцію на тему «Конфліктизація культурно-історичного простору українства в умовах сучасних викликів і загроз: результати та перспективи досліджень».
“Ми співпрацюємо з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, зокрема з Центром українознавства філософського факультету достатньо давно. Вже кілька років така співпраця виливається у спільне проведення міжнародної конференції присвяченої питанням конфліктизації. В цьому році, як і в попередніх, викладачі ВША та науковці Центру досліджень адвокатури і права НААУ сформували окрему секцію, присвячену правовим питанням конфліктизаційних процесів в Україні. До заходу долучилися учені науково-дослідних установ Національної академії наук України, викладачі вищих навчальних закладів, громадські діячі, гості з Білорусі та Канади.
Відбулася цікава і продуктивна наукова дискусія. Діалог науки і практики завжди необхідний, адже в ході таких зустрічей завжди обговорюються найновіші практики, ідеї щодо вдосконалення навчально-освітнього процесу для студентів та підвищення кваліфікації для адвокатів, а в результаті народжуюся нові ініціативи та проекти” - прокоментувала захід проректор Вищої школи адвокатури, керівник Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірина Василик.
Доповіді учасників секції “Правові аспекти конфліктизаційних процесів в Україні”
Мельник Ярослав (м. Київ, Україна) Забезпечення соціальної безпеки в контексті правосуддя перехідного періоду в Україні
Василик Ірина (м. Київ, Україна) Конфлікт інтересів у адвокатській діяльності
Трибой Олег (м. Київ, Україна) Розв'язування конфліктів: від концепції до результату
Поліщук Вікторія (м. Київ, Україна) Способи врегулювання трудових конфліктів в Україні
Гретченко Лариса (м. Київ, Україна) Конфліктизація освітнього простору: правовий вимір та механізми протидії
Тарасова Надія (м. Київ, Україна) Права громадян на свободу світогляду і віросповідання в Україні: сучасний стан та ризики виникнення конфліктів
Кричина Анжела (м. Київ, Україна) Медіація як асертивний спосіб деконфліктизації сімейних правовідносин в Україні
Шеремета Оксана (м. Київ, Україна) Конфлікт ліберального та католицького підходів до законодавства у баченні Миколи Конрада
Шевченко Ірина (м. Київ, Україна) Сучасні виклики та конфлікти в дитячому спорті: на що варто звернути увагу
В ухвалі конференції продовження співпраці НААУ та Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема в частині організації і проведення наукових заходів, а також створення окремої групи по дослідженню нових методів вирішення конфліктів.
Текст підготовлений командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.