"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ та Університет Шевченка провели спільну міжнародну конференцію

7 жовтня, напередодні дня юриста, Центр досліджень адвокатури і права та Вища школа адвокатури НААУ спільно з Центром українознавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка провели спільну міжнародну наукову конференцію на тему «Конфліктизація культурно-історичного простору українства в умовах сучасних викликів і загроз: результати та перспективи досліджень».
“Ми співпрацюємо з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, зокрема з Центром українознавства філософського факультету достатньо давно. Вже кілька років така співпраця виливається у спільне проведення міжнародної конференції присвяченої питанням конфліктизації. В цьому році, як і в попередніх, викладачі ВША та науковці Центру досліджень адвокатури і права НААУ сформували окрему секцію, присвячену правовим питанням конфліктизаційних процесів в Україні. До заходу долучилися учені науково-дослідних установ Національної академії наук України, викладачі вищих навчальних закладів, громадські діячі, гості з Білорусі та Канади.
Відбулася цікава і продуктивна наукова дискусія. Діалог науки і практики завжди необхідний, адже в ході таких зустрічей завжди обговорюються найновіші практики, ідеї щодо вдосконалення навчально-освітнього процесу для студентів та підвищення кваліфікації для адвокатів, а в результаті народжуюся нові ініціативи та проекти” - прокоментувала захід проректор Вищої школи адвокатури, керівник Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірина Василик.
Доповіді учасників секції “Правові аспекти конфліктизаційних процесів в Україні”
Мельник Ярослав (м. Київ, Україна) Забезпечення соціальної безпеки в контексті правосуддя перехідного періоду в Україні
Василик Ірина (м. Київ, Україна) Конфлікт інтересів у адвокатській діяльності
Трибой Олег (м. Київ, Україна) Розв'язування конфліктів: від концепції до результату
Поліщук Вікторія (м. Київ, Україна) Способи врегулювання трудових конфліктів в Україні
Гретченко Лариса (м. Київ, Україна) Конфліктизація освітнього простору: правовий вимір та механізми протидії
Тарасова Надія (м. Київ, Україна) Права громадян на свободу світогляду і віросповідання в Україні: сучасний стан та ризики виникнення конфліктів
Кричина Анжела (м. Київ, Україна) Медіація як асертивний спосіб деконфліктизації сімейних правовідносин в Україні
Шеремета Оксана (м. Київ, Україна) Конфлікт ліберального та католицького підходів до законодавства у баченні Миколи Конрада
Шевченко Ірина (м. Київ, Україна) Сучасні виклики та конфлікти в дитячому спорті: на що варто звернути увагу
В ухвалі конференції продовження співпраці НААУ та Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема в частині організації і проведення наукових заходів, а також створення окремої групи по дослідженню нових методів вирішення конфліктів.
Текст підготовлений командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Видання
Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…
Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.

За кордоном
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання
За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

Навчання
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…
Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

Навчання
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…
У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

Анонс
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві
27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

Дискусія
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році
Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.