5 жовтня 2021 року відбудеться експертне обговорення теми «ЗАЯВА ДО ЄСПЛ: прийняти не можна відмовити»
Європейський суд з прав людини давно набув слави взірця справедливості та останньої інстанції протидії державному свавіллю. Наразі на розгляді ЄСПЛ перебуває понад 10 тисяч справ, відповідачем у яких є Україна. Проте крихітна частина поданих заяв проходить перший етап – стадію прийнятності.
З метою висвітлення проблемних питань, з якими стикаються адвокати під час порушення справ проти держави, Комітет по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ ініціює проведення круглого столу на тему “ЗАЯВА ДО ЄСПЛ: прийняти не можна відмовити”.
5 жовтня 2021 р. відбудеться прямий діалог правників із юристом Секретаріату Європейського суду з прав людини із десятирічним досвідом фільтрування звернень проти України Дмитром Третьяковим. Знаний фахівець готовий поділитися інформацією, що повною мірою доступна лише всередині процедури попереднього розгляду скарг. Він окреслить стандарти ефективного ініціювання судового процесу відносно держави.
Захід створить чудову нагоду задати експерту ЄСПЛ нетривіальні питання із тонкощів отримання статусу учасника судового провадження у міжнародній інституції. Участь у дискусії візьмуть спеціалісти з вичерпними знаннями у сфері захисту прав людини. Вони нададуть доречні рекомендації на шляху вдалого звернення до Європейського суду з прав людини.
Дата і час: 5 жовтня 2021 року о 15:00.
Організатори: НААУ, Комітет по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів, Державне інформаційне агентство «Укрінформ».
Місце проведення: онлайн трансляція YouTube НААУ.
За пiдтримки: громадська організація «Правозахисний Хаб» та юридична фірма «Шабалін і Костянчук».
Питання до обговорення:
- Фільтри у зверненні до ЄСПЛ: надмірна формальність чи закономірна необхідність?
- Стандарти і статистика прийнятності заяв у ЄСПЛ.
- Приховані перешкоди на шляху прийняття заяв до ЄСПЛ.
- Лайфхаки успішного складання та подання заяви до ЄСПЛ.
- Політика пріоритетності при поданні заяв до ЄСПЛ.
Доповідачі:
- Дмитро Третьяков, юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини, Заступник секретаря Адміністративного трибуналу Ради Європи, до 2021 р. – Голова відділу України в Секції попереднього розгляду заяв;
- Олександр Дульський – адвокат, Голова Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ, керуючий партнер адвокатського об’єднання «Войченко і Дульський»;
- Олена Сибільова – адвокат, координатор програми Ради Європи HELP від НААУ, Голова Комітету з підвищення професійної кваліфікації, що діє в складі НААУ, доктор філософії;
- Дмитро Ягунов – адвокат, доктор політичних наук, доцент, член Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню від України;
- Станіслав Петренко – прокурор Подільської окружної прокуратури м. Києва;
- Ганна Іщенко – адвокат, член Комітету з наближення системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ, співзасновник адвокатського об’єднання «Іщенко, Світлицький та Партнери»;
- Марія Островська – адвокат, заступник Голови Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ.
Модератори:
- Олександр Дульський – адвокат, Голова Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ, керуючий партнер адвокатського об’єднання «Войченко і Дульський»;
- Марія Островська – адвокат, заступник Голови Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ.
До участі у заході запрошено представників Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.
Круглий стіл організований за ініціативою та сприяння адвоката, члена Ради Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ, викладача НУ «ОЮА», к.ю.н., співзасновника АО «Партнери» Людмили Островської.
Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…
Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.
Регіони
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області
До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Cудова практика
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…
Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.