5 жовтня 2021 року відбудеться експертне обговорення теми «ЗАЯВА ДО ЄСПЛ: прийняти не можна відмовити» | НААУ

5 жовтня 2021 року відбудеться експертне обговорення теми «ЗАЯВА ДО ЄСПЛ: прийняти не можна відмовити»

Анонс
16:54 Пт 01.10.21 1536 Переглядів
Версія для друку

Європейський суд з прав людини давно набув слави взірця справедливості та останньої інстанції протидії державному свавіллю. Наразі на розгляді ЄСПЛ перебуває понад 10 тисяч справ, відповідачем у яких є Україна. Проте крихітна частина поданих заяв проходить перший етап – стадію прийнятності.

З метою висвітлення проблемних питань, з якими стикаються адвокати під час порушення справ проти держави, Комітет по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ ініціює проведення круглого столу на тему “ЗАЯВА ДО ЄСПЛ: прийняти не можна відмовити”.

5 жовтня 2021 р. відбудеться прямий діалог правників із юристом Секретаріату Європейського суду з прав людини із десятирічним досвідом фільтрування звернень проти України Дмитром Третьяковим. Знаний фахівець готовий поділитися інформацією, що повною мірою доступна лише всередині процедури попереднього розгляду скарг. Він окреслить стандарти ефективного ініціювання судового процесу відносно держави.

Захід створить чудову нагоду задати експерту ЄСПЛ нетривіальні питання із тонкощів отримання статусу учасника судового провадження у міжнародній інституції. Участь у дискусії візьмуть спеціалісти з вичерпними знаннями у сфері захисту прав людини. Вони нададуть доречні рекомендації на шляху вдалого звернення до Європейського суду з прав людини.

Дата і час: 5 жовтня 2021 року о 15:00.

Організатори: НААУ, Комітет по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів, Державне інформаційне агентство «Укрінформ».

Місце проведення: онлайн трансляція YouTube НААУ.

За пiдтримки: громадська організація «Правозахисний Хаб» та юридична фірма «Шабалін і Костянчук».

Питання до обговорення:

  1. Фільтри у зверненні до ЄСПЛ: надмірна формальність чи закономірна необхідність?
  2. Стандарти і статистика прийнятності заяв у ЄСПЛ.
  3. Приховані перешкоди на шляху прийняття заяв до ЄСПЛ.
  4. Лайфхаки успішного складання та подання заяви до ЄСПЛ.
  5. Політика пріоритетності при поданні заяв до ЄСПЛ.

Доповідачі:

  • Дмитро Третьяков, юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини, Заступник секретаря Адміністративного трибуналу Ради Європи, до 2021 р. – Голова відділу України в Секції попереднього розгляду заяв;
  • Олександр Дульський  – адвокат, Голова Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ, керуючий партнер адвокатського об’єднання «Войченко і Дульський»;
  • Олена Сибільова – адвокат, координатор програми Ради Європи HELP від НААУ, Голова Комітету з підвищення професійної кваліфікації, що діє в складі НААУ, доктор філософії;
  • Дмитро Ягунов – адвокат, доктор політичних наук, доцент, член Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню від України;
  • Станіслав Петренко – прокурор Подільської окружної прокуратури м. Києва;
  • Ганна Іщенко – адвокат, член Комітету з наближення системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ, співзасновник адвокатського об’єднання «Іщенко, Світлицький та Партнери»;
  • Марія Островська – адвокат, заступник Голови Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ.

Модератори:

  • Олександр Дульський  – адвокат, Голова Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ, керуючий партнер адвокатського об’єднання «Войченко і Дульський»;
  • Марія Островська – адвокат, заступник Голови Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ.

До участі у заході запрошено представників Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Круглий стіл організований за ініціативою та сприяння адвоката, члена Ради Комітету по наближенню системи адвокатури України до європейських правових стандартів НААУ, викладача НУ «ОЮА», к.ю.н., співзасновника АО «Партнери» Людмили Островської.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Підтримка

Опікунська рада НААУ підтримала родини ще 7 адвокатів

Опікунська рада НААУ підтримала родини двох загиблих на війні адвокатів, а також надала матеріальну допомогу колегам, що втратили житло через бойові дії в Україні.

10:12 Пт 26.04.24 109

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 1306

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 1602

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 2846

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 2947

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2134

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3137

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3475

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл