Порядок реєстрації й механізми захисту торговельних марок в Україні та США мають схожість, але є певні відмінності
Про реєстрацію торговельних марок (далі – ТМ) в Україні та США розповів у НААУ під час IP-breakfast Комітету з інтелектуальної власності Тимур Слонім – радник з питань захисту патентів та ТМ, засновник компанії «Slonim Legal» у Нью-Йорку.
Модерував зустріч Сергій Барбашин – заступник Голови Комітету з інтелектуальної власності НААУ, Голова молодіжного комітету НААУ «UNBA NextGen», керуючий партнер «Trustme Law Firm». Зокрема, доповідач повідомив учасників, що за ініціативою Комітету з інтелектуальної власності, НААУ організовує цікаві й корисні заходи у сфері IT- та IP-права, серед яких і неформальні дискусії IP-breakfast.
Спікер Тимур Слонім розповів, що схожість між правовим регулюванням ТМ в Україні і в США характеризується майже подібними:
– фазами реєстрації;
– підставами для відмови в реєстрації;
– механізмами захисту після реєстрації, як-от: суд, митні органи, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі тощо.
Крім того, обидві країни беруть участь в основних міжнародних угодах: Паризькій конвенції про охорону промислової власності від 20 березня 1883 року та Протоколі до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків, прийнятому в Мадриді 28 червня 1989 р.
Однак існують і певні відмінності в американському правовому регулюванні ТМ, а саме:
1. Права на ТМ наявні з моменту використання, а не від реєстрації.
2. Існує необхідність періодично підтверджувати використання ТМ, надавати її зразки.
3. Інтернет-магазини, наприклад, такі як Amazon.com, полегшують підтвердження використання ТМ.
4. Наявний додатковий реєстр ТМ (Supplemental Register).
5. Важливу роль відіграє вказування даних про власника ТМ при поданні різних заявок.
6. Необхідність реєстрації ТМ для запобігання її крадіжки недобросовісними конкурентами або вимагачами.
Нагадуємо, що США посідає друге місце у світі за кількістю нових реєстрацій торговельних марок.
Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Про відвідування судів сторонами процесу адвокатам краще питати в…
Оскільки інформацію про осіб, які пропускаються до приміщень судів, збирають в територіальних управліннях Служби судової охорони, саме туди краще надсилати адвокатські запити про надання інформації щодо дати та часу відвідування судів сторонами судового процесу.
Регіони
Музей адвокатури відкрили у Раді адвокатів Запорізької області
До Дня адвокатури, який відзначається щороку 19 грудня, в будинку Ради адвокатів Запорізької області було відкрито Музей адвокатури Запорізької області.
Cудова практика
Відсутність доступу до адвоката – поважна причина пропуску…
Під час служби військовослужбовці можуть перебувати у віддалених, в тому числі й небезпечних місцях, де відсутній доступ до адвокатів чи інших правових ресурсів, що обмежує можливість своєчасного звернення до суду.
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.