"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Побудова ефективних комплаєнс-процедур є необхідною умовою для сучасного конкурентоспроможного бізнесу

Круглий стіл на тему: «Юридичний комплаєнс при набутті корпоративних прав та нерухомого майна підприємством або приватним інвестором» відбувся в НААУ 22 липня 2021 року за ініціативою Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів.
Доповідачі:
Юлія Курило, адвокат, експерт з корпоративного права;
Луценко Дмитро, адвокат, член Комітету з питань захисту бізнесу та прав інвесторів, що діє в складі НААУ, к.ю.н., керуючий партнер АО “Novels”, експерт з правових питань Тимчасової спеціальної комісії Верховної ради України з питань захисту прав інвесторів.
Під час обговорення Дмитро Луценко зазначив, що під юридичним комплаєнсом слід розуміти перелік дій та заходів спрямованих на встановлення певної правомірності набуття об’єкту нерухомого майна, подальшого правомірного розпорядження цим майном, наявності чи відсутності ризикових операцій із цим майном.
Адвокат повідомив, що зараз існує велика кількість звернень як до судової інстанції, так і до колегії Міністерства юстиції України щодо розгляду справ у сфері державної реєстрації. Лише за перші три місяці цього року вже надійшло 642 скарги. Однією з умов розгляду колегією Міністерства юстиції України скарг – це відсутність аналогічного спору в судовому порядку.
Також Дмитро розповів про завдання юридичного комплаєнсу, способи та методи його проведення. Для того, аби адвокат був впевнений у можливості свого клієнта набути право власності, він може використовувати наступні технічні засоби та ресурси:
- публічну кадастрову карту;
- кабінет електронних сервісів;
- систему реалізації арештованого та конфіскованого майна;
- автоматизовану систему виконавчого провадження;
- реєстр громадських об’єднань;
- єдиний реєстр нотаріусів;
- державний реєстр речових прав на нерухоме майно тощо.
Юлія Курило звернула увагу адвокатів на те, що юридичний комплаєнс під час підготовки угод про придбання об’єктів нерухомого майна та корпоративних прав є необхідним елементом безпеки бізнесу. Справа не тільки в оцінці юридичних ризиків, а й у правильному виборі структури угоди, формуванні переговорної позиції та запобіганні негативним наслідків. Юлія зазначила, що наполегливий адвокат має змогу звернути увагу на відомі елементи ризику та глибоко їх опрацювати, шляхом аналізу доступної інформації. Розвиток судової практики та еволюція чинного законодавства, цифровізація відносин із державою є додатковими чинниками у боротьбі з негативними явищами рейдерства.
За результатами обговорення доповідачі дійшли до висновку, що побудова ефективних комплаєнс-процедур є запорукою запобігання та протидії всім видам бізнес-ризиків.
Запис події можна переглянути за посиланням.
Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.