Побудова ефективних комплаєнс-процедур є необхідною умовою для сучасного конкурентоспроможного бізнесу | НААУ

Побудова ефективних комплаєнс-процедур є необхідною умовою для сучасного конкурентоспроможного бізнесу

Різне
15:09 Пт 23.07.21 795 Переглядів
Версія для друку

Круглий стіл на тему: «Юридичний комплаєнс при набутті корпоративних прав та нерухомого майна підприємством або приватним інвестором» відбувся в НААУ 22 липня 2021 року за ініціативою Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів.

Доповідачі:

Юлія Курило, адвокат, експерт з корпоративного права;

Луценко Дмитро, адвокат, член Комітету з питань захисту бізнесу та прав інвесторів, що діє в складі НААУ, к.ю.н., керуючий партнер АО “Novels”, експерт з правових питань Тимчасової спеціальної комісії Верховної ради України з питань захисту прав інвесторів.

Під час обговорення Дмитро Луценко зазначив, що під юридичним комплаєнсом слід розуміти перелік дій та заходів спрямованих на встановлення певної правомірності набуття об’єкту нерухомого майна, подальшого правомірного розпорядження цим майном, наявності чи відсутності ризикових операцій із цим майном.

Адвокат повідомив, що зараз існує велика кількість звернень як до судової інстанції, так і до колегії Міністерства юстиції України щодо розгляду справ у сфері державної реєстрації. Лише за перші три місяці цього року вже надійшло 642 скарги. Однією з умов розгляду колегією Міністерства юстиції України скарг – це відсутність аналогічного спору в судовому порядку.

Також Дмитро розповів про завдання юридичного комплаєнсу, способи та методи його проведення. Для того, аби адвокат був впевнений у можливості свого клієнта набути право власності, він може використовувати наступні технічні засоби та ресурси:

  • публічну кадастрову карту;
  • кабінет електронних сервісів;
  • систему реалізації арештованого та конфіскованого майна;
  •  автоматизовану систему виконавчого провадження;
  • реєстр громадських об’єднань;
  • єдиний реєстр нотаріусів;
  • державний реєстр речових прав на нерухоме майно тощо.

Юлія Курило звернула увагу адвокатів на те, що юридичний комплаєнс під час підготовки угод про придбання об’єктів нерухомого  майна та корпоративних прав є необхідним елементом безпеки бізнесу. Справа не тільки в оцінці юридичних ризиків, а й у правильному виборі структури угоди, формуванні переговорної позиції та запобіганні негативним наслідків. Юлія зазначила, що наполегливий адвокат має змогу звернути увагу на відомі елементи ризику та глибоко їх опрацювати, шляхом аналізу доступної інформації. Розвиток судової практики та еволюція чинного законодавства, цифровізація відносин із державою є додатковими чинниками у боротьбі з негативними явищами рейдерства.

За результатами обговорення доповідачі дійшли до висновку, що побудова ефективних комплаєнс-процедур є запорукою запобігання та протидії всім видам бізнес-ризиків.

Запис події можна переглянути за посиланням.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 1203

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 1716

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 1583

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 2821

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 4190

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 4210

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 5860

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 4769

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл