15:09 Пт 23.07.21

Побудова ефективних комплаєнс-процедур є необхідною умовою для сучасного конкурентоспроможного бізнесу

print version

Круглий стіл на тему: «Юридичний комплаєнс при набутті корпоративних прав та нерухомого майна підприємством або приватним інвестором» відбувся в НААУ 22 липня 2021 року за ініціативою Комітету з питань захисту бізнесу та інвесторів.

Доповідачі:

Юлія Курило, адвокат, експерт з корпоративного права;

Луценко Дмитро, адвокат, член Комітету з питань захисту бізнесу та прав інвесторів, що діє в складі НААУ, к.ю.н., керуючий партнер АО “Novels”, експерт з правових питань Тимчасової спеціальної комісії Верховної ради України з питань захисту прав інвесторів.

Під час обговорення Дмитро Луценко зазначив, що під юридичним комплаєнсом слід розуміти перелік дій та заходів спрямованих на встановлення певної правомірності набуття об’єкту нерухомого майна, подальшого правомірного розпорядження цим майном, наявності чи відсутності ризикових операцій із цим майном.

Адвокат повідомив, що зараз існує велика кількість звернень як до судової інстанції, так і до колегії Міністерства юстиції України щодо розгляду справ у сфері державної реєстрації. Лише за перші три місяці цього року вже надійшло 642 скарги. Однією з умов розгляду колегією Міністерства юстиції України скарг – це відсутність аналогічного спору в судовому порядку.

Також Дмитро розповів про завдання юридичного комплаєнсу, способи та методи його проведення. Для того, аби адвокат був впевнений у можливості свого клієнта набути право власності, він може використовувати наступні технічні засоби та ресурси:

  • публічну кадастрову карту;
  • кабінет електронних сервісів;
  • систему реалізації арештованого та конфіскованого майна;
  •  автоматизовану систему виконавчого провадження;
  • реєстр громадських об’єднань;
  • єдиний реєстр нотаріусів;
  • державний реєстр речових прав на нерухоме майно тощо.

Юлія Курило звернула увагу адвокатів на те, що юридичний комплаєнс під час підготовки угод про придбання об’єктів нерухомого  майна та корпоративних прав є необхідним елементом безпеки бізнесу. Справа не тільки в оцінці юридичних ризиків, а й у правильному виборі структури угоди, формуванні переговорної позиції та запобіганні негативним наслідків. Юлія зазначила, що наполегливий адвокат має змогу звернути увагу на відомі елементи ризику та глибоко їх опрацювати, шляхом аналізу доступної інформації. Розвиток судової практики та еволюція чинного законодавства, цифровізація відносин із державою є додатковими чинниками у боротьбі з негативними явищами рейдерства.

За результатами обговорення доповідачі дійшли до висновку, що побудова ефективних комплаєнс-процедур є запорукою запобігання та протидії всім видам бізнес-ризиків.

Запис події можна переглянути за посиланням.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.