Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Втілення Стратегії розвитку правосуддя має відбуватися спільно з адвокатурою – Олександр Дроздов

Втілення Стратегії розвитку правосуддя має відбуватися спільно з адвокатурою – Олександр Дроздов

Адвокатура 14:58 Пт 09.07.21 1649 Переглядів Версія для друку

Стратегія розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки, затверджена указом Президента, має втілюватися за планом реалізації, який буде розроблений спільно з адвокатурою.

Про це повідомив голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги Олександр Дроздов, який також входить до складу Комісії з питань правової реформи при Президентові України.

Як визначено в указі, деталізований перелік  завдань, заходів, очікуваних результатів та показників подальшої реалізації реформи судоустрою, судочинства та інших правових інститутів відображається у Плані дій щодо реалізації Стратегії, який схвалюється Комісією з питань правової реформи. Розробка та запровадження  Плану дій має супроводжуватися комплексними обговореннями із залученням громадського та експертного середовища.

«Цей указ містить дві частини, і  перша частина стосується того, що має робити Комісія з правової реформи …і узгоджувати все, що стосується удосконалення адвокатури, з адвокатами. Стратегії, щоб вона була виконана, потрібен план дій, над яким ми разом з вами будемо працювати», - сказав Олександр Дроздов під час Публічного слухання звіту про діяльність НААУ у 2020 році.

Основні проблеми, на вирішення яких націлена Стратегія, - функціональна недосконалість системи адвокатського самоврядування, складність доступу до професії та недостатня ефективність захисту прав адвокатів.

З метою запровадження системного підходу до удосконалення інституту адвокатури в Україні необхідно забезпечити: -посилення гарантій адвокатської діяльності, її видів і професійних прав адвокатів, -удосконалення самоврядності адвокатури;  розширення можливостей доступу до державних реєстрів та баз даних при здійсненні адвокатської діяльності.

«Одна з пропозицій удосконалення самоврядності адвокатури, яка зараз обговорюється, передбачає, що у законі про адвокатуру має бути норма, що у разі внесення змін у законодавство про адвокатуру необхідно, щоб відповідні висновки надавала Рада адвокатів України до Верховної Ради України. Наведене своєю чергою формуватиме чітку узгоджену комунікацію між адвокатурою та парламентом», - повідомив Олександр Дроздов.
 

Він також акцентував увагу присутніх  на необхідності спільно розробити пропозиції й щодо удосконалення статусу помічника адвоката у судових провадженнях, надавши останньому певне коло процесуальних прав, які мають бути обумовлені відповідним процесуальними повноваженнями самого адвоката. "Далі справа за законодавцем, який має врахувати напрацювання адвокатури в процесі вдосконалення правового регулювання адвокатської діяльності", - запропонував Олександр Дроздов.

Повну версію презентації Олександра Дроздова можна переглянути тут

Нагадаємо, Рада адвокатів України на своєму засіданні, яке відбулось в м. Кам’янець-Подільський, прийняла Стратегію розвитку на 2021-2025 роки.

Документ складається з чотирьох основних етапів: планування (включаючи розробку стратегії), реалізація, оцінка результатів і наслідків (аналіз причин досягнення чи недосягнення результатів) та уточнення стратегії з метою підтримки її актуальності, а також містить 26 пунктів, в яких чітко окреслені основні завдання, цілі та пріоритетні напрямки діяльності.

Популярні новини

Вестник:№11 листопад 2021 - Вісник;
Партнерська програма 2021;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування