"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Втілення Стратегії розвитку правосуддя має відбуватися спільно з адвокатурою – Олександр Дроздов
Стратегія розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки, затверджена указом Президента, має втілюватися за планом реалізації, який буде розроблений спільно з адвокатурою.
Про це повідомив голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги Олександр Дроздов, який також входить до складу Комісії з питань правової реформи при Президентові України.
Як визначено в указі, деталізований перелік завдань, заходів, очікуваних результатів та показників подальшої реалізації реформи судоустрою, судочинства та інших правових інститутів відображається у Плані дій щодо реалізації Стратегії, який схвалюється Комісією з питань правової реформи. Розробка та запровадження Плану дій має супроводжуватися комплексними обговореннями із залученням громадського та експертного середовища.
«Цей указ містить дві частини, і перша частина стосується того, що має робити Комісія з правової реформи …і узгоджувати все, що стосується удосконалення адвокатури, з адвокатами. Стратегії, щоб вона була виконана, потрібен план дій, над яким ми разом з вами будемо працювати», - сказав Олександр Дроздов під час Публічного слухання звіту про діяльність НААУ у 2020 році.
Основні проблеми, на вирішення яких націлена Стратегія, - функціональна недосконалість системи адвокатського самоврядування, складність доступу до професії та недостатня ефективність захисту прав адвокатів.
З метою запровадження системного підходу до удосконалення інституту адвокатури в Україні необхідно забезпечити: -посилення гарантій адвокатської діяльності, її видів і професійних прав адвокатів, -удосконалення самоврядності адвокатури; розширення можливостей доступу до державних реєстрів та баз даних при здійсненні адвокатської діяльності.
«Одна з пропозицій удосконалення самоврядності адвокатури, яка зараз обговорюється, передбачає, що у законі про адвокатуру має бути норма, що у разі внесення змін у законодавство про адвокатуру необхідно, щоб відповідні висновки надавала Рада адвокатів України до Верховної Ради України. Наведене своєю чергою формуватиме чітку узгоджену комунікацію між адвокатурою та парламентом», - повідомив Олександр Дроздов.
Він також акцентував увагу присутніх на необхідності спільно розробити пропозиції й щодо удосконалення статусу помічника адвоката у судових провадженнях, надавши останньому певне коло процесуальних прав, які мають бути обумовлені відповідним процесуальними повноваженнями самого адвоката. "Далі справа за законодавцем, який має врахувати напрацювання адвокатури в процесі вдосконалення правового регулювання адвокатської діяльності", - запропонував Олександр Дроздов.
Повну версію презентації Олександра Дроздова можна переглянути тут
Нагадаємо, Рада адвокатів України на своєму засіданні, яке відбулось в м. Кам’янець-Подільський, прийняла Стратегію розвитку на 2021-2025 роки.
Документ складається з чотирьох основних етапів: планування (включаючи розробку стратегії), реалізація, оцінка результатів і наслідків (аналіз причин досягнення чи недосягнення результатів) та уточнення стратегії з метою підтримки її актуальності, а також містить 26 пунктів, в яких чітко окреслені основні завдання, цілі та пріоритетні напрямки діяльності.
Популярні новини

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.