Втілення Стратегії розвитку правосуддя має відбуватися спільно з адвокатурою – Олександр Дроздов
Стратегія розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки, затверджена указом Президента, має втілюватися за планом реалізації, який буде розроблений спільно з адвокатурою.
Про це повідомив голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги Олександр Дроздов, який також входить до складу Комісії з питань правової реформи при Президентові України.
Як визначено в указі, деталізований перелік завдань, заходів, очікуваних результатів та показників подальшої реалізації реформи судоустрою, судочинства та інших правових інститутів відображається у Плані дій щодо реалізації Стратегії, який схвалюється Комісією з питань правової реформи. Розробка та запровадження Плану дій має супроводжуватися комплексними обговореннями із залученням громадського та експертного середовища.
«Цей указ містить дві частини, і перша частина стосується того, що має робити Комісія з правової реформи …і узгоджувати все, що стосується удосконалення адвокатури, з адвокатами. Стратегії, щоб вона була виконана, потрібен план дій, над яким ми разом з вами будемо працювати», - сказав Олександр Дроздов під час Публічного слухання звіту про діяльність НААУ у 2020 році.
Основні проблеми, на вирішення яких націлена Стратегія, - функціональна недосконалість системи адвокатського самоврядування, складність доступу до професії та недостатня ефективність захисту прав адвокатів.
З метою запровадження системного підходу до удосконалення інституту адвокатури в Україні необхідно забезпечити: -посилення гарантій адвокатської діяльності, її видів і професійних прав адвокатів, -удосконалення самоврядності адвокатури; розширення можливостей доступу до державних реєстрів та баз даних при здійсненні адвокатської діяльності.
«Одна з пропозицій удосконалення самоврядності адвокатури, яка зараз обговорюється, передбачає, що у законі про адвокатуру має бути норма, що у разі внесення змін у законодавство про адвокатуру необхідно, щоб відповідні висновки надавала Рада адвокатів України до Верховної Ради України. Наведене своєю чергою формуватиме чітку узгоджену комунікацію між адвокатурою та парламентом», - повідомив Олександр Дроздов.
Він також акцентував увагу присутніх на необхідності спільно розробити пропозиції й щодо удосконалення статусу помічника адвоката у судових провадженнях, надавши останньому певне коло процесуальних прав, які мають бути обумовлені відповідним процесуальними повноваженнями самого адвоката. "Далі справа за законодавцем, який має врахувати напрацювання адвокатури в процесі вдосконалення правового регулювання адвокатської діяльності", - запропонував Олександр Дроздов.
Повну версію презентації Олександра Дроздова можна переглянути тут
Нагадаємо, Рада адвокатів України на своєму засіданні, яке відбулось в м. Кам’янець-Подільський, прийняла Стратегію розвитку на 2021-2025 роки.
Документ складається з чотирьох основних етапів: планування (включаючи розробку стратегії), реалізація, оцінка результатів і наслідків (аналіз причин досягнення чи недосягнення результатів) та уточнення стратегії з метою підтримки її актуальності, а також містить 26 пунктів, в яких чітко окреслені основні завдання, цілі та пріоритетні напрямки діяльності.
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.