"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
ДБР розпочало розслідування щодо поліцейського і прокурора за побиття адвоката Осипчука у Бердянську

Територіальне управління ДБР, розташоване у Мелітополі, здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо перевищення влади слідчим бердянського відділу Нацполіції та прокурором Бердянської місцевої прокуратури, які у грудні 2020 року влаштували побиття адвоката Миколи Осипчука.
Про це НААУ повідомила Запорізька обласна прокуратура у відповідь на звернення НААУ до Офісу Генерального прокурора від 11 грудня 2020 року.
Провадження відкрито за ч.2 ст 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади працівником правоохоронного органу, що супроводжувалося насильством або погрозами його застосування тощо).
Нагадаємо, 11 грудня минулого року стався напад на адвоката Миколу Осипчука у Бердянському міськрайонному суді Запорізької області.
Змушуючи взяти участь у процесуальних діях без передбаченого КПК України необхідного та належного повідомлення, місцевий прокурор та невідомі особи, які перебували у залі суду, нанесли адвокату тілесні ушкодження. Близько двох годин його блокували у будівлі суду, поки члени Регіональної ради Запорізької області його не вивільнили.
НААУ звернулася того ж дня до керівництва МВС, Нацполіції, Офісу Генерального прокуратура з приводу нападу на адвоката Миколу Осипчука з проханням вжити всіх необхідних заходів для встановлення всіх причетних осіб до вчинення кримінального правопорушення та притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Популярні новини

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.

Cудова практика
Зупинення адвокатської діяльності за непідвищення професійного…
Адвокат, який роками не підвищує свій професійний рівень, вчиняє триваюче порушення Правил адвокатської етики і заслуговує на зупинення права на заняття діяльністю. Правомірність такого рішення ВКДКА підтвердив апеляційний суд.

Навчання
Відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі: від…
Які «за» та «проти» заявлення до відшкодування витрат на послуги адвоката в судовому процесі, які документи необхідно подати, як заперечувати проти стягнення таких витрат і коли суд може зменшити суму?

Дискусія
Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС
Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

ЄРАУ
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів
У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Законодавство
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…
Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

Законодавство
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення
Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.