НААУ вимагатиме розслідування нападу на адвоката в Бердянську
Національна асоціація адвокатів України засуджує кричущий факт нападу на адвоката Миколу Осипчука у Бердянському міськрайонному суді Запорізької області та вимагає від правоохоронних органів розслідування.
Близько 14-ї години 11 листопада 2020 року адвокат Микола Осипчук прибув до Бердянського міськрайонного суду Запорізької області по кримінальному провадженні, в якому сплинув строк утримання під вартою його клієнта.
Змушуючи взяти участь у процесуальних діях без передбаченого КПК України необхідного та належного повідомлення, місцевий прокурор Генадій Вікторович Фомін та невідомі особи, які перебували у залі суду, нанесли адвокату тілесні ушкодження. Близько двох годин його блокували у будівлі суду, поки члени Регіональної ради Запорізької області його не вивільнили.
Наразі адвокат у безпеці. Його доправили до місцевої лікарні для перевірки стану здоров’я.
НААУ наголошує, що відповідно до ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» забороняються будь-які втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності. Життя, здоров’я, честь і гідність адвоката та членів його сім’ї, їх майно перебувають під охороною держави, а посягання на них тягнуть відповідальність, передбачену законом.
Напади на адвокатів є не лише порушенням гарантій адвокатської діяльності, а й викликом українській системі правосуддя загалом. А те, що у нанесенні тілесних ушкоджень адвокату брав участь і прокурор – взагалі ставить під сумнів дотримання прав і гарантій громадян в Україні.
НААУ звертається до керівництва МВС, Нацполіції, Офісу Генерального прокуратура з приводу нападу на адвоката Миколу Осипчука з проханням вжити всіх необхідних заходів для встановлення всіх причетних осіб до вчинення кримінального правопорушення та притягнення їх до кримінальної відповідальності.
Популярні новини
Війна
В.Гвоздій розповів фінським колегам про досвід діяльності…
Фінляндія, яка має близько 1300 км сухопутного кордону з Росією, у квітні 2023 року вступила до НАТО. Втім межування з агресивним сусідом очевидно залишає актуальними ризики конфлікту і навіть війни. Тому фінські адвокати цікавляться досвідом українських колег з організації роботи в умовах воєнного стану.
Доступ до професії
Освітянам і студентам розповіли про становлення та традиції…
Науково-методичний Центр досліджень адвокатури і права НААУ розпочав співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Першим спільним заходом двох інституцій став вебінар для викладачів та студентів.
Самоврядування
Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній…
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону продовжує розглядати дисциплінарну скаргу після скасування судом рішення КДКА по суті дисциплінарної справи, якщо рішення про порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката є діючим.
Дискусія
Інструменти розшуку активів у цифрову епоху обговорили експерти
Іноді фото улюбленого собаки, розміщене у соцмережі, може дати зачіпку для виявлення прихованих активів недобросовісного боржника. А для ефективного стягнення необхідний доступ до відповідних реєстрів та баз даних країн ЄС.
Cудова практика
За подачу однотипних заяв суд може накласти штраф – нагадали у ГСК
Синхронна подача однотипних заяв як однією особою, так і від імені різних осіб, можуть визнаватися зловживанням процесуальними правами, із притягненням винних осіб до відповідальності у вигляді штрафу.
За кордоном
Як українському адвокату почати практику у Чехії
Аби почати практикувати міжнародне право та право рідної країни у Чеській Республіці, українському адвокату необхідно набути статус іноземного адвоката в цій країні і потрапити до реєстру Асоціації адвокатів Чехії.
Війна
Захист прав осіб з інвалідністю під час мобілізації: адвокати…
Мобілізація осіб з інвалідністю проти їх волі та з порушенням установленого порядку звісно неприпустима. І хоча подальше звернення до суду забезпечує поновлення прав, утім це завжди зайві витрати часу, додатковий стрес та моральна шкода.
Дискусія
Чому українці побоюються штучного інтелекту пояснив експерт…
Попри швидкоплинність процесу розповсюдження штучного інтелекту в світі, в Україні більшість людей побоюються використовувати новітні технології на практиці. Це пов’язано необізнаністю та відсутністю правового регулювання використання ШІ.