"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Впродовж 2020 року адвокати зверталися щодо порушень їхніх прав майже кожного дня

Порушення прав адвокатів залишаються центральним питанням у діяльності НААУ впродовж всіх років її існування.
За 9 місяців 2020 року адвокати звернулися до рад адвокатів регіонів із заявами про порушення їхніх прав 97 разів. До РАУ за цей період надійшло 83 такі звернення. До Комітету НААУ з питань захисту прав адвокатів поступило 73 звернення за три квартали цього року.
Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Ради адвокатів України 18 грудня.
Найчастіше порушення прав адвокатів відбуваються у Київській області та Києві, Одеській і Дніпропетровській областях. Там відбувається найбільше обшуків і затримань. Так, в третьому кварталі Україні відбулося 62 санкціоновані обшуки адвокатів, з них 18 – у Київській області.
Ради адвокатів регіонів здійснили за цей період 95 виїздів на обшуки та затримання адвокатів. Найчастіше це траплялося на Київщині (36 разів), Одеській області (23 ради), м. Києві (19 разів). Крім того, впродовж липня-вересня сталося ще 33 обшуки та затримання захисників без повідомлення РАР, що фактично є порушенням закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Негативні рекорди за кількістю таких випадків тримають Київська область (18) та Одеська (8).
У 2020 році адвокатська спільнота стикнулася з проблемою порушення прав адвокатів з боку суддів, і не лише Вищого антикорупційного суду. Тиждень тому у Запорізькій області стався кричущий випадок, коли на адвоката стався напад у приміщенні суду, а участь у цьому брали працівники правоохоронних органів.
«Важливо, щоб ця статистика отримувала якнайширший розголос, адже прямі порушення профільного закону мають бути відомі не лише адвокатам чи правоохоронним органам. Про це мають дізнаватися журналісти, суспільство. Ми завжди докладаємо максимально зусиль для того, щоб і конкретні історії, і така аналітика були доступними для преси і в цьому журналісти мають бути нашими союзниками», - зазначила Лідія Ізовітова.
Фото з архіву НААУ
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.