НААУ направила до Проекту «Pravo-Justice» інформацію про порушення прав адвокатів суддями ВАКС | НААУ

НААУ направила до Проекту «Pravo-Justice» інформацію про порушення прав адвокатів суддями ВАКС

Звернення
15:17 Пн 07.12.20 1226 Переглядів
Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України направила лист до Головного міжнародного експерта Проекту «Pravo-Justice» Ганни Адамскої-Галант, в якому повідомила про факти порушення прав адвокатів суддями ВАКС.

«Впродовж 2020 року Рада адвокатів України неодноразово розглядала звернення адвокатів про порушення їхніх прав і гарантій адвокатської діяльності з боку суддів ВАКС. На підставі цих звернень РАУ прийнято 6 рішень, в яких звернуто увагу на неприпустимість таких порушень, надано детальне юридичне обґрунтування кожного випадку таких порушень та надано рекомендації щодо їхнього негайного усунення», - йдеться у листі.

На виконання цих рішень РАУ направила до міжнародних інституцій, міжнародних професійних організацій понад 40 офіційних звернень. Копії усіх документів у перекладі англійською мовою також передані в офіс європейського експертного проекту.

«Сподіваємося, оцінки, викладені у рішеннях РАУ, будуть враховані міжнародними експертами Вашого проекту при наданні подальших коментарів щодо діяльності ВАКС», - зазначено у листі.

Лист НААУ направлений у продовження першої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи», під час якої пані Адамска-Галант навела ВАКС як позитивний приклад формування судової інституації із залученням експертизи представників міжнародних організацій- іноземних громадян. Фрагмент дебатів з цього приводу можна переглянути тут.

НААУ вважає, що оцінки роботи ВАКС не можуть бути об’єктивними і повними без урахування позиції адвокатів, які є учасниками судових проваджень у цьому суді.

Нагадаємо, 23 листопада 2020 року Національна асоціація адвокатів України та Вища рада правосуддя провели перший захід у рамках національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи».

У ході дискусії йшлося про доцільність участі міжнародних експертів у формування органів суддівського врядування. В цьому контексті було обговорено діяльність ВАКС. Під час другої національної дискусії 30 листопада цій темі було надано особливу увагу. Учасники дискусії наголошували на тому, що участь міжнародних експертів у формуванні Вищого антикорупційного суду призвела до порушення прав громадян на захист.

 

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1063

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 297

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 583

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 889

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 951

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 637

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 599

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1620

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл