Валентин Гвоздій: неконституційні положення будь-якого закону мають бути негайно усунені парламентом | НААУ

Валентин Гвоздій: неконституційні положення будь-якого закону мають бути негайно усунені парламентом

Законодавство
11:35 Вт 01.12.20 1308 Переглядів
Версія для друку

Метою рішення Конституційного суду, яким він визнав неконституційними низку положень закону України «Про запобігання корупції», було усунення важелів впливу на судову гілку влади.

Таке переконання висловив Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час другої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи». Відео виступу можна переглянути тут

Валентин Гвоздій наголосив, що за останній час це перше сміливе рішення, яке ухвалив суд в Україні.

«Коли ми сьогодні говоримо про суд, ми, в першу чергу, очікуємо на справедливі судові рішення. Ми хочемо, щоб суд виконував свою функцію, заради якої він створювався – забезпечити чесне, прозоре, ефективне, швидке правосуддя. Це можливо за умови, якщо суд буде сильним і незалежним. Але сьогодні ці слова настільки часто звучать, що для більшості вони втратили сенс і несуть на практиці реального відображення своєї суті. І, можливо, останнє рішення КСУ – це гучний голос суддівського корпусу, який на кінець сказав своє слово і продемонстрував, що судді дійсно хочуть бути незалежними», - вважає Валентин Гвоздій.

Заступник Голови НААУ, РАУ переконаний, що конституційна криза створена штучно.

«Я не бачу ніякої Конституційної кризи в країні, де є Конституція, метою якої є встановлення меж для влади. Конституцію парламент приймає для того, щоб через встановлені механізми обмежень балансу поділу влади забезпечити дотримання своїх прав та гарантій, які вони декларують. КСУ вперше, на мій погляд, прийняв таке сміливе рішення якраз в інтересах судової влади. Якщо відкинути всі істерики, лозунги, заяви, там коротка і проста суть – не можна здійснювати вплив і тиск на судову владу зі сторони виконавчої влади. І коли КСУ сказав, що ми прибираємо важелі впливу для того, щоб суди були чесними, він став об’єктом нападок. І такий дискусійний майданчик потрібен для того, щоб пояснити людям складні речі», - заявив він.

Валентин Гвоздій вважає, що неконституційні положення будь-якого закону, які визнані у будь-якому рішенні КСУ, мають бути негайно усунені парламентським шляхом.

«Що треба зробити? Не кричати «зрада» і  «все пропало. Треба писати нормальні, якісні закони і рухатися вперед. В законі про запобігання корупції парламент має додати одну чи дві статті на 4 рядки, де буде виписаний механізм здійснення антикорупційного контролю по відношенню до суддів, щоб він не був тиском на них. Ось і все», - підсумував Валентин Гвоздій.

Нагадаємо, 30 листопада відбулася друга національна дискусія "Доступ до правосуддя: реалії та перспективи". Співорганізаторами заходу є НААУ та Вища рада правосуддя. Повне відео заходу можна переглянути тут

У жовтні НААУ робила заяву щодо рішення КСУ про неконституційність окремих положень антикорупційного законодавства, в якій закликала до відновлення вищої сили конституційних норм.

Популярні новини

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Навчання

Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами

Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.

18:12 Вт 04.02.25 1745
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Законодавство

Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?

Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.

14:38 Вт 04.02.25 1394
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і недієздатних осіб

Дискусія

Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…

Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.

15:37 Пн 03.02.25 2907
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію відповідальності

Законодавство

Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…

Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».

12:23 Пт 31.01.25 7953
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Самоврядування

Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік

Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.

10:07 Пт 31.01.25 9079
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник арештованого майна?

Законодавство

Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…

З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.

12:38 Чт 30.01.25 7740
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Дискусія

Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві

Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.

11:18 Чт 30.01.25 7619
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Законодавство

Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ

Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.

11:42 Ср 29.01.25 3778

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл