Невиконання посадовими особами рішень судів підриває авторитет всієї судової системи – Ігор Колесников
Невиконання посадовими особами рішень судів підриває авторитет всієї судової системи і дає можливість маніпулювати суспільною думкою, що судову систему потрібно реформувати.
На цьому наголосив Секретар Ради адвокатів України Ігор Колесников під час ІІ-го Одеського Конституційного форуму. Захід проходив в онлайн-режимі на тему: «Судове врядування та Конституціоналізм: синергія заради ефективності».
Ігор Колесников виступив із доповіддю: «Невиконання судового рішення як засіб дискредитації судової системи України», в якій озвучив приклади невиконання посадовими особами рішень судів та розповів про наслідки цього для всієї судової системи України.
Він зазначив, що в європейській правовій державі є неприпустимим, коли певні посадові особи, керівники держаних органів, навіть міністри, дозволяють собі не виконувати рішення судів. Більше того, у своїх публічних виступах, статтях і закликах роблять висновки, що всі рішення судів є незаконними, тому потрібно реформувати судову систему.
«Останній такий приклад – стаття Міністра юстиції, який в своїй доповіді каже, що потрібно реформувати судову систему України, тому що рішення судів є незаконними, судді старі, нереформовані і не відповідають вимогам, які до них висуваються. Такий стан речей, на мій погляд, не має існувати, тому що рішення суду приймаються ім’ям Україні, були виконані відповідні процедури, за якими зазначені рішення приймалися і досліджувалися певні обставини. Тобто, пройшли передбачені законом всі процедури і рішення набули чинності. Відповідно до Конституції України, такі рішення підлягають негайному виконанню уповноваженими особами і тому неможливо ставити під сумнів те, що рішення не повинно виконуватися», - наголосив Ігор Колесников.
На думку Секретаря РАУ, саме посадові особи своїми діями мають демонструвати суспільству, як повинні виконуватися рішення судів. Тому порадив їм не займатися популізмом, а реально змінювати законодавство, щоб усунути існуючі прогалини.
«Наше процесуальне та матеріальне законодавство викликає багато запитань. І замість того, щоб вирішувати питання зміни законодавства, певні посадові особи та державні органи, на жаль, використовують механізми невиконання рішення суду таким чином, щоб звинувачувати саме судову владу і суддів. І в цій ситуації, на мій погляд, саме судді повинні піднімати питання щодо необхідності приведення законодавства про виконання рішення судів до такого стану, коли рішення судів будуть виконуватися негайно та беззаперечно», - підкреслив Ігор Колесников.
Він переконаний, саме прозорий та ефективний механізм виконання рішення судів буде забезпечувати підвищення авторитету судової системи України та рівень довіри громадян до суддів.
Фото з архіву НААУ
Популярні новини
Законодавство
Які спрощення кримінального процесу неможливо погодити
Директорат правосуддя та кримінальної юстиції Мінʼюсту підготував аналітичний звіт про доцільність спрощення процедури здійснення окремих слідчих (розшукових) або інших процесуальних дій з урахуванням стандартів дотримання прав людини та практики ЄСПЛ.
БПД
Мінʼюст формує стандарти БПД щодо неповнолітніх
До стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги підготовлені зміни. Крім суто технічних правок («правова» допомога стає «правничою», а «ЗМІ» перетворюються на «медіа»), передбачаються вимоги стосовно допомоги і представництва неповнолітніх.
Cудова практика
ВС підтримав адвоката у діджиталізованій реальності
Гарантування права на судовий захист та заборона його обмежень, особливо в умовах діджиталізації та воєнного стану, вимагають від суду підтримки різних способів взаємодії з учасниками процесу. Це стосується і способів підписання ордеру, які не можуть бути обмежені.
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.