Невиконання посадовими особами рішень судів підриває авторитет всієї судової системи – Ігор Колесников | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Невиконання посадовими особами рішень судів підриває авторитет всієї судової системи – Ігор Колесников

Різне
17:28 Пт 25.09.20 3124 Переглядів
Версія для друку

Невиконання посадовими особами рішень судів підриває авторитет всієї судової системи і дає можливість маніпулювати суспільною думкою, що судову систему потрібно реформувати.

На цьому наголосив Секретар Ради адвокатів України Ігор Колесников під час ІІ-го Одеського Конституційного форуму. Захід проходив в онлайн-режимі на тему: «Судове врядування та Конституціоналізм: синергія заради ефективності».

Ігор Колесников виступив із доповіддю: «Невиконання судового рішення як засіб дискредитації судової системи України», в якій озвучив приклади невиконання посадовими особами рішень судів та розповів про наслідки цього для всієї судової системи України.

Він зазначив, що в європейській правовій державі є неприпустимим, коли певні посадові особи, керівники держаних органів, навіть міністри, дозволяють собі не виконувати рішення судів. Більше того, у своїх публічних виступах, статтях і закликах роблять висновки, що всі рішення судів є незаконними, тому потрібно реформувати судову систему.

«Останній такий приклад – стаття Міністра юстиції, який в своїй доповіді каже, що потрібно реформувати судову систему України, тому що рішення судів є незаконними, судді старі, нереформовані і не відповідають вимогам, які до них висуваються. Такий стан речей, на мій погляд, не має існувати, тому що рішення суду приймаються ім’ям Україні, були виконані відповідні процедури, за якими зазначені рішення приймалися і досліджувалися певні обставини. Тобто, пройшли передбачені законом всі процедури і рішення набули чинності. Відповідно до Конституції України, такі рішення підлягають негайному виконанню уповноваженими особами і тому неможливо ставити під сумнів те, що рішення не повинно виконуватися», - наголосив Ігор Колесников.

На думку Секретаря РАУ, саме посадові особи своїми діями мають демонструвати суспільству, як повинні виконуватися рішення судів. Тому порадив їм не займатися популізмом, а реально змінювати законодавство, щоб усунути існуючі прогалини.

«Наше процесуальне та матеріальне законодавство викликає багато запитань. І замість того, щоб вирішувати питання зміни законодавства, певні посадові особи та державні органи, на жаль, використовують механізми невиконання рішення суду таким чином, щоб звинувачувати саме судову владу і суддів. І в цій ситуації, на мій погляд, саме судді повинні піднімати питання щодо необхідності приведення законодавства про виконання рішення судів до такого стану, коли рішення судів будуть виконуватися негайно та беззаперечно», - підкреслив Ігор Колесников.

Він переконаний, саме прозорий та ефективний механізм виконання рішення судів буде забезпечувати підвищення авторитету судової системи України та рівень довіри громадян до суддів.

Фото з архіву НААУ

Популярні новини

Як ідентифікувати пряму рекламу?

Законодавство

Як ідентифікувати пряму рекламу?

Після оновлення у 2023 році Закону «Про рекламу» практика його застосування виявила необхідність доопрацювання окремих положень. Зокрема, виникла потреба у чіткому відмежуванні поняття прямої реклами як окремої форми реклами.

11:23 Чт 03.04.25 171
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою звернення, - ВС

Cудова практика

Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…

Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

10:57 Ср 02.04.25 692
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про Францію та Британію

За кордоном

Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…

Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

17:21 Вт 01.04.25 669
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для студентів-юристів

Регіони

У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…

У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

16:36 Вт 01.04.25 303
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

12:24 Вт 01.04.25 257
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати

Навчання

Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати

Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.

10:14 Вт 01.04.25 1440
Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах – панельна дискусія

Дискусія

Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах –…

Люди схильні довіряти адвокатам, які мають упізнаваний особистий бренд. Він допомагає залучати нових клієнтів, які шукають спеціаліста з певними навичками та досвідом.

11:18 Пн 31.03.25 1029
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Видання

Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

17:33 Пт 28.03.25 208

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл