"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
18 вересня відбудеться міжнародна дискусія «Правове регулювання незалежної професійної діяльності адвоката в Україні» за участю МКЮ

18 вересня відбудеться міжнародна дискусія на тему: «Правове регулювання незалежної професійної діяльності адвоката в Україні». Захід проводять спільно НААУ та Міжнародна комісія юристів (МКЮ) в режимі онлайн.
У травні МКЮ опублікувала звіт «Між молотом та ковалдом: напади на адвокатів в Україні», до якого включено результати місії в Україні з 4 по 8 березня 2019 року для оцінки ситуації щодо безпеки та незалежності діяльності адвокатів. За висновками міжнародних експертів, адвокати в Україні продовжують залишатися під прицілом через систему правосуддя з неприйнятних причин, незважаючи на різні реформи судової та правоохоронної систем. Адвокатів продовжують ототожнювати з їхніми клієнтами, вони стикаються з перешкодами у діяльності не лише з боку насильницьких екстремістських праворадикальних груп, але також як наслідок зловживання по відношенню до них юридичними процедурами. Детальніше із звітом можна ознайомитися тут
З метою обговорення проблем, задокументованих у звіті МКЮ, та пошуку можливих шляхів їх вирішення, НААУ спільно з МКЮ проводить дискусію з таких тем:
Сесія 1: Безпека адвокатів в Україні та роль адвокатів у захисті прав людини в Україні
Висновки Міжнародної комісії юристів щодо безпеки адвокатів і ролі адвокатів у захисті прав людини в Україні
Міжнародні стандарти безпеки адвокатів
Безпека юристів в Україні: національне законодавство та практика
Роль юристів у захисті прав людини в Україні
Сесія 2: Інститути та управління юридичною професією в Україні
Висновки Міжнародної комісії юристів щодо інституту і управління професією юриста в Україні
Міжнародні стандарти незалежності і управління адвокатурою в Україні
Інститут і управління юридичною професією в Україні: національне законодавство та практика
Дата та час проведення: 18 вересня 2020 року, 10:00-14:00.
Спікери:
Лідія Ізовітова, голова Національної асоціації адвокатів України;
Мартін Конт, представник Міжнародної комісії юристів;
Тимур Шакіров, старший правовий радник Програми Міжнародної комісії юристів у Европі і Центральній Азії;
Стефано Сенсі, повноважний представник управління спеціальних процедур офісу Верховного Комісара ООН з прав людини;
Нана Бакаянова, доктор юридичних наук, завідувач кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури, секретар дисциплінарної палати КДКА Одеської області;
Олександр Дроздов, член Комісії з питань правової реформи при Президентові України, голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги, що діє в складі Національної асоціації адвокатів України;
Йозеф Алкатут, член Женевської колегії адвокатів, член місії Міжнародної комісії юристів в Українy;
Дмитро Нурумов, експерт з правових питань Програми Міжнародної комісії юристів у Европі і Центральній Азії;
Марина Ставнійчук, голова Комітету з питань верховенства права Національної асоціації адвокатів України;
Модератори:
Роушин Піллей, директор програми Міжнародної комісії юристів у Европі і Центральній Азії;
Ганна Боряк, голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України.
Долучитись до заходу можна буде за посиланням
Участь безкоштовна та не потребує реєстрації.
Контактна особа: Федосяк Христина, тел.: 067 692 44 43, e-mail: k.fedosiak@unba.org.ua
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).