"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
18 вересня відбудеться міжнародна дискусія «Правове регулювання незалежної професійної діяльності адвоката в Україні» за участю МКЮ

18 вересня відбудеться міжнародна дискусія на тему: «Правове регулювання незалежної професійної діяльності адвоката в Україні». Захід проводять спільно НААУ та Міжнародна комісія юристів (МКЮ) в режимі онлайн.
У травні МКЮ опублікувала звіт «Між молотом та ковалдом: напади на адвокатів в Україні», до якого включено результати місії в Україні з 4 по 8 березня 2019 року для оцінки ситуації щодо безпеки та незалежності діяльності адвокатів. За висновками міжнародних експертів, адвокати в Україні продовжують залишатися під прицілом через систему правосуддя з неприйнятних причин, незважаючи на різні реформи судової та правоохоронної систем. Адвокатів продовжують ототожнювати з їхніми клієнтами, вони стикаються з перешкодами у діяльності не лише з боку насильницьких екстремістських праворадикальних груп, але також як наслідок зловживання по відношенню до них юридичними процедурами. Детальніше із звітом можна ознайомитися тут
З метою обговорення проблем, задокументованих у звіті МКЮ, та пошуку можливих шляхів їх вирішення, НААУ спільно з МКЮ проводить дискусію з таких тем:
Сесія 1: Безпека адвокатів в Україні та роль адвокатів у захисті прав людини в Україні
Висновки Міжнародної комісії юристів щодо безпеки адвокатів і ролі адвокатів у захисті прав людини в Україні
Міжнародні стандарти безпеки адвокатів
Безпека юристів в Україні: національне законодавство та практика
Роль юристів у захисті прав людини в Україні
Сесія 2: Інститути та управління юридичною професією в Україні
Висновки Міжнародної комісії юристів щодо інституту і управління професією юриста в Україні
Міжнародні стандарти незалежності і управління адвокатурою в Україні
Інститут і управління юридичною професією в Україні: національне законодавство та практика
Дата та час проведення: 18 вересня 2020 року, 10:00-14:00.
Спікери:
Лідія Ізовітова, голова Національної асоціації адвокатів України;
Мартін Конт, представник Міжнародної комісії юристів;
Тимур Шакіров, старший правовий радник Програми Міжнародної комісії юристів у Европі і Центральній Азії;
Стефано Сенсі, повноважний представник управління спеціальних процедур офісу Верховного Комісара ООН з прав людини;
Нана Бакаянова, доктор юридичних наук, завідувач кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури, секретар дисциплінарної палати КДКА Одеської області;
Олександр Дроздов, член Комісії з питань правової реформи при Президентові України, голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги, що діє в складі Національної асоціації адвокатів України;
Йозеф Алкатут, член Женевської колегії адвокатів, член місії Міжнародної комісії юристів в Українy;
Дмитро Нурумов, експерт з правових питань Програми Міжнародної комісії юристів у Европі і Центральній Азії;
Марина Ставнійчук, голова Комітету з питань верховенства права Національної асоціації адвокатів України;
Модератори:
Роушин Піллей, директор програми Міжнародної комісії юристів у Европі і Центральній Азії;
Ганна Боряк, голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України.
Долучитись до заходу можна буде за посиланням
Участь безкоштовна та не потребує реєстрації.
Контактна особа: Федосяк Христина, тел.: 067 692 44 43, e-mail: k.fedosiak@unba.org.ua
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.