НААУ звернеться до національних і міжнародних інституцій з приводу втручання в адвокатську діяльність – рішення РАУ | НААУ

НААУ звернеться до національних і міжнародних інституцій з приводу втручання в адвокатську діяльність – рішення РАУ

Різне
13:37 Вт 01.09.20 1941 Переглядів
Версія для друку

НАБУ і САП здійснює незаконне переслідування адвокатів, фактично ігноруючи всі передбачені національним та міжнародним  законодавством гарантії та принципи адвокатської діяльності.

Про це йдеться у рішенні Ради адвокатів України від 5 серпня 2020 року.

Розглянувши висновок Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ щодо неправомірних дій з боку працівників НАБУ і САП, зокрема, втручання в адвокатську діяльність Логвинського Г.В., Шевкопляс М.П., Володимирської О.М, Рада адвокатів України вирішила звернутися до національних та міжнародних інституцій щодо порушення прав та гарантій адвокатської діяльності з боку правоохоронних та державних органів, які дискредитують євроінтеграційні позиції України. А саме, до Президента України, Голови Верховної Ради України та голів парламентських комітетів, Офісу Генерального прокурора, Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, правоохоронних органів, міжнародних інституцій – Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), у тому числі Моніторингового комітету ПАРЄ, Ради Європи, міжнародних донорів.

У висновку Комітету НААУ йшлося про те, що в рамках провадження, відкритого щодо адвокатів Логвинського Г.В., Шевкопляс М.П., Володимирської О.М., здійснюється кримінальне переслідування за виконання ними своїх професійних обов’язків, докази сторони обвинувачення здобуті з надзвичайно грубим порушенням таємниці спілкування адвоката з клієнтом, в результаті незаконного прослуховування та стеження за адвокатом, несанкціонованого зняття інформації з каналів зв’язку тощо.

Зокрема, у цьому кримінальному провадженні переслідуванню піддані адвокати, які надавали правову професійну допомогу на підставі відповідних документів, у тому числі, надавали юридичні консультації, направляли відповідні скарги та зверталися до Європейського суду з прав людини з метою належного виконання рішень українських судів.

У рішенні РАУ наголошено, що адвокатська спільнота неодноразово зверталась до європейських та національних інституцій з питань порушення прав цих адвокатів. РАУ вважає, що адвокатів намагаються покарати за юридичне сприяння клієнту у реалізації законного права на звернення до ЄСПЛ та забезпечення виконання рішення найвищої судової інстанції, що, в свою чергу, є підтвердженням протиправності дій з боку правоохоронних органів, спрямованих на порушення права на судовий захист.

Рада адвокатів України переконана, що цим кримінальним провадженням, по суті, ставиться під сумнів правомірність і доцільність всього напрямку роботи з ЄСПЛ, на чому акцентують увагу у своїх зверненнях правозахисники і провідні західні експерти, запроваджується криміналізація професії адвоката.

Разом зі зверненням до національних і міжнародних інституцій, РАУ планує скерувати рішення Пленуму Європейського суду з прав людини від 06 липня 2020 року щодо відмови зняття імунітету з Георгія Логвинського.

Як відомо, звернення до ЄСПЛ щодо зняття імунітету з Георгія Логвинського було скеровано Офісом Генерального прокурора України через Постійне представництво України в Раді Європи. У відповідь Пленум ЄСПЛ відмовив у клопотанні, зазначивши, зокрема, що:

- що деякі слідчі дії, зокрема таємне стеження, яке проводилося Національним антикорупційним бюро України, на практиці поширювалося і на пана Логвинського, і що такі слідчі дії з чітким наміром зібрати докази, прямо пов’язані з паном Логвинським, означали проведення кримінального розслідування стосовно нього;

- що є докази, які свідчать, що, коли проводилися слідчі дії щодо пана Логвинського, Національне антикорупційне бюро України вдалося до тиску на учасників процесу.

Рада адвокатів України наголошує, що відкриття кримінальних проваджень проти адвокатів, які є захисниками у резонансних справах, розслідуваних НАБУ і САП, стало стилем роботи цих органів з моменту їх заснування. Зокрема, впродовж 5 років новітня державна правоохоронна інституція - НАБУ, створена для боротьби з корупцією, застосовує для виправдання власної неефективності тиск і дискредитацію адвокатури, вдається до порушення засадничих міжнародних принципів незалежності адвокатської професії. По суті, в особі НАБУ держава називає професійні імунітети адвокатів способом покриття злочинності у провадженнях, які ще не передано до суду.

Рішення РАУ № 51 Про звернення до українських та міжнародних інституцій з приводу втручання в адвокатську діяльність опубліковано на сайті НААУ.

Популярні новини

Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Законодавство

Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін

Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.

10:41 Вт 14.01.25 157
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК

Гарантії діяльності

Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК

Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.

15:36 Пн 13.01.25 2808
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував адвокатський запит

Cудова практика

Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…

Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.

10:41 Пн 13.01.25 1230
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника

Призначення

Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника

Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.

19:51 Пт 10.01.25 630
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине на бізнес?

Дискусія

В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…

З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).

15:14 Пт 10.01.25 471
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Законодавство

Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.

17:27 Чт 09.01.25 1344
Внесок адвоката 2025: як платити

Самоврядування

Внесок адвоката 2025: як платити

Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.

15:25 Ср 08.01.25 7118
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.

12:47 Вт 07.01.25 565

Вестник:№ 12 грудень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл