Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Карантинні обмеження необхідно визначити в законі як підставу відкладення розгляду справ – Лідія Ізовітова

Карантинні обмеження необхідно визначити в законі як підставу відкладення розгляду справ – Лідія Ізовітова

Адвокатура 16:15 Ср 12.08.20 681 Переглядів Версія для друку

Оскільки під час дії карантинних обмежень судді вдавалися до зловживань і дискримінації прав адвокатів, необхідно внести відповідні зміни до законодавства.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час круглого столу «Особливості функціонування судів в умовах карантину: рівні права для всіх учасників процесу», організованого Вищою радою правосуддя.

«Єдиним виходом наразі є внесення в процесуальні кодекси відповідних положень, що, в разі, якщо вводяться обмежувальні карантині заходи, то вони є підставою для відкладення розгляду справ. Можливо, і іншим чином ці норми мають бути запроваджені до законодавства», - запропонувала Голова НААУ, РАУ.

За її словами, НААУ готова напрацювати такі законопроекти та запропонувати їх для внесення до парламенту.

Таку пропозицію Голова НААУ озвучила у відповідь на репліки Голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслава Кравченка про навмисне затягування процесів з боку захисту і можливість звернення суддів до КДКА. Лідія Ізовітова назвала  неприпустимою практику залучення адвокатів БПД на одну слідчу дію, коли фактично через карантинні обмеження в засідання не зміг прибути адвокат за договором; при цьому судді «бачать у цьому зловживання процесуальними правами і спроби затягування».

«Адвокати ніколи не погодяться з тим, що «судді бачать» порушення. Ми вже давно наділили суддю такою дискрецією, що він бачить крізь стіни, він бачить понад права людини, яка може мати захисника за угодою; і, переступивши через права захисника, суддя надає адвоката з БПД», - сказала Голова НААУ.

Нагадаємо, в ході дискусії Лідія Ізовітова наголосила на тому, що карантинні обмеження стосуються і адвокатів, і клієнтів і унеможливлюють їхню явку до суду. І хоча це є поважною причиною відкладати розгляд справи, вона не вказана у процесуальних кодексах. Це створює колізію, яку судді часто використовують на шкоду стороні захисту.

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування