Карантин поставив адвокатів і громадян у нерівне становище з іншими учасниками судових процесів – Лідія Ізовітова | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Карантин поставив адвокатів і громадян у нерівне становище з іншими учасниками судових процесів – Лідія Ізовітова

Різне
15:28 Ср 12.08.20 2517 Переглядів
Версія для друку

Під час дії карантинних обмежень змінилися умови для здійснення адвокатської діяльності, в результаті адвокати та громадяни поставлені в нерівне становище з іншими сторонами процесу.

На цьому наголосила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час круглого столу «Особливості функціонування судів в умовах карантину: рівні права для всіх учасників процесу», організованого Вищою радою правосуддя.

«Наразі ми в  нерівних умовах, а в нерівних умовах не може бути рівність прав. Доки ми не знайдемо порозуміння і не будемо координуватися, будуть порушуватися права та інтереси наших громадян», - сказала Лідія Ізовітова.

Так, судді та прокурори під час карантину зобов’язані здійснювати покладені на них державою повноваження. У деяких європейських країнах під час гострої стадії карантину суди призупиняли діяльність, проте в Україні цю практику не застосовували.

«Адвокати і громадяни повністю підпадають під обмежувальні карантинні заходи, які були прийняті і законом від 13 квітня і низкою постанов Кабінету міністрів. Таким чином, в одному і тому  ж судовому процесі є 2 категорії учасників, при тому протилежних – ті, які не мають карантинних обмежень, і ті, до яких вони застосовуються у повній мір. І ми на сьогодні не координуємося», - наголосила Голова НААУ.

Така ситуація, за її оцінкою, безпосередньо впливає на можливості захисту прав громадян.

«Якщо ми стоїмо на позиції, що пандемія існує, то ми маємо визнати і існування колізії між правами людини і карантинними обмеженнями цих прав. Обов’язок людини і адвоката з’явитися на виклик у справі до суду подекуди суперечить обмеженням, які накладають на нас держава і Уряд», - сказала Лідія Ізовітова.

При цьому держава за рахунок бюджету забезпечує засобами медичного захисту суддів, проте, адвокатура як недержавний інститут не отримує такої компенсації. Віднедавна, після звернення НААУ, Мінюст ініціював зміни до постави КМУ, завдяки чому адвокати БПД можуть розраховувати на покриття витрат на засоби безпеки з бюджетних коштів. Втім, у БПД працює лише частина адвокатської спільноти. Тобто, навіть у питаннях забезпечення захистом адвокати поставлені у дискримінаційні умови в порівнянні з іншими інституціями, які входять до системи правосуддя.

Популярні новини

Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради Європи очікується у травні - В. Ватрас

Гарантії діяльності

Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…

Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

15:52 Ср 23.04.25 125
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки недоречні

Законодавство

Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…

Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

13:36 Вт 22.04.25 282
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від НААУ

Дискусія

Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…

У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

14:41 Пн 21.04.25 694
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 886
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 857
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 621
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 595
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 478

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл