Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Карантин поставив адвокатів і громадян у нерівне становище з іншими учасниками судових процесів – Лідія Ізовітова

Карантин поставив адвокатів і громадян у нерівне становище з іншими учасниками судових процесів – Лідія Ізовітова

Адвокатура 15:28 Ср 12.08.20 2027 Переглядів Версія для друку

Під час дії карантинних обмежень змінилися умови для здійснення адвокатської діяльності, в результаті адвокати та громадяни поставлені в нерівне становище з іншими сторонами процесу.

На цьому наголосила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час круглого столу «Особливості функціонування судів в умовах карантину: рівні права для всіх учасників процесу», організованого Вищою радою правосуддя.

«Наразі ми в  нерівних умовах, а в нерівних умовах не може бути рівність прав. Доки ми не знайдемо порозуміння і не будемо координуватися, будуть порушуватися права та інтереси наших громадян», - сказала Лідія Ізовітова.

Так, судді та прокурори під час карантину зобов’язані здійснювати покладені на них державою повноваження. У деяких європейських країнах під час гострої стадії карантину суди призупиняли діяльність, проте в Україні цю практику не застосовували.

«Адвокати і громадяни повністю підпадають під обмежувальні карантинні заходи, які були прийняті і законом від 13 квітня і низкою постанов Кабінету міністрів. Таким чином, в одному і тому  ж судовому процесі є 2 категорії учасників, при тому протилежних – ті, які не мають карантинних обмежень, і ті, до яких вони застосовуються у повній мір. І ми на сьогодні не координуємося», - наголосила Голова НААУ.

Така ситуація, за її оцінкою, безпосередньо впливає на можливості захисту прав громадян.

«Якщо ми стоїмо на позиції, що пандемія існує, то ми маємо визнати і існування колізії між правами людини і карантинними обмеженнями цих прав. Обов’язок людини і адвоката з’явитися на виклик у справі до суду подекуди суперечить обмеженням, які накладають на нас держава і Уряд», - сказала Лідія Ізовітова.

При цьому держава за рахунок бюджету забезпечує засобами медичного захисту суддів, проте, адвокатура як недержавний інститут не отримує такої компенсації. Віднедавна, після звернення НААУ, Мінюст ініціював зміни до постави КМУ, завдяки чому адвокати БПД можуть розраховувати на покриття витрат на засоби безпеки з бюджетних коштів. Втім, у БПД працює лише частина адвокатської спільноти. Тобто, навіть у питаннях забезпечення захистом адвокати поставлені у дискримінаційні умови в порівнянні з іншими інституціями, які входять до системи правосуддя.

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування