Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Олександр Готін: «Розбалансування практики ВС призводить до перевантаження судової системи тисячами справ, до суттєвого зростання корупції та вірусного її поширення всіма ланками»

Олександр Готін: «Розбалансування практики ВС призводить до перевантаження судової системи тисячами справ, до суттєвого зростання корупції та вірусного її поширення всіма ланками»

Адвокатура 12:06 Ср 12.08.20 556 Переглядів Версія для друку
Голова Робочої групи НААУ з напрацювання пропозицій по подоланню неефективності в діяльності Верховного суду Олександр Готін в інтерв'ю виданню «Закон і бізнес» проаналізував стан справ у ВС та розповів, якою має бути реформа судової гілки влади.

Він наголосив, що гасло «Реформуймо суди» перетворило реформу на популізм, що став невід’ємним атрибутом усіх політичних сезонів останніх десятирічь.

«Водночас багато недоліків у діяльності ВС спричинені його внутрішньоорганізаційними проблемами. Розбалансування практики ВС призводить до перевантаження судової системи тисячами справ, до суттєвого зростання корупції та вірусного її поширення всіма ланками. У результаті істотно знижується авторитет найвищого органу в системі судоустрою», - зауважив він.

Олександр Готін наголосив, якщо раніше ВС та вищі спеціалізовані суди системно й досконально опрацьовували практику та формували загальнодержавний вектор правозастосування, то нині не можуть порадувати такими результатами. Наочне підтвердження — різнобій в рішеннях щодо санкціонування обшуків житла.

«Зокрема, Касаційний кримінальний суд при Верховному Суді під час розгляду справ, де вирішуються, зокрема, питання обшуку і його результатів, нерідко приймає різні рішення. Одна група суддів обстоює позицію, що обшук може проводитися виключно слідчим (прокурором) і нікому не може передоручатися. А якщо так сталося, то результати обшуку — недопустимі докази. Інші вважають, що оперативні працівники за наявності письмового доручення слідчого (прокурора) можуть залучатися до проведення обшуків і їхні результати — легітимні докази обвинувачення. Невизначеність нагорі судової влади дезорганізує роботу судів нижчих інстанцій», - підкреслив Олександр Готін.

Голова Робочої групи НААУ зазначив, що адвокати мають широкий пласт напрацювань щодо реформування судової системи, яке має бути комплексним.

За матеріалами "Закон і бізнес"

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування