"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Олександр Готін: «Розбалансування практики ВС призводить до перевантаження судової системи тисячами справ, до суттєвого зростання корупції та вірусного її поширення всіма ланками»

Голова Робочої групи НААУ з напрацювання пропозицій по подоланню неефективності в діяльності Верховного суду Олександр Готін в інтерв'ю виданню «Закон і бізнес» проаналізував стан справ у ВС та розповів, якою має бути реформа судової гілки влади.
Він наголосив, що гасло «Реформуймо суди» перетворило реформу на популізм, що став невід’ємним атрибутом усіх політичних сезонів останніх десятирічь.
«Водночас багато недоліків у діяльності ВС спричинені його внутрішньоорганізаційними проблемами. Розбалансування практики ВС призводить до перевантаження судової системи тисячами справ, до суттєвого зростання корупції та вірусного її поширення всіма ланками. У результаті істотно знижується авторитет найвищого органу в системі судоустрою», - зауважив він.
Олександр Готін наголосив, якщо раніше ВС та вищі спеціалізовані суди системно й досконально опрацьовували практику та формували загальнодержавний вектор правозастосування, то нині не можуть порадувати такими результатами. Наочне підтвердження — різнобій в рішеннях щодо санкціонування обшуків житла.
«Зокрема, Касаційний кримінальний суд при Верховному Суді під час розгляду справ, де вирішуються, зокрема, питання обшуку і його результатів, нерідко приймає різні рішення. Одна група суддів обстоює позицію, що обшук може проводитися виключно слідчим (прокурором) і нікому не може передоручатися. А якщо так сталося, то результати обшуку — недопустимі докази. Інші вважають, що оперативні працівники за наявності письмового доручення слідчого (прокурора) можуть залучатися до проведення обшуків і їхні результати — легітимні докази обвинувачення. Невизначеність нагорі судової влади дезорганізує роботу судів нижчих інстанцій», - підкреслив Олександр Готін.
Голова Робочої групи НААУ зазначив, що адвокати мають широкий пласт напрацювань щодо реформування судової системи, яке має бути комплексним.
За матеріалами "Закон і бізнес"Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.