12:06 Ср 12.08.20

Олександр Готін: «Розбалансування практики ВС призводить до перевантаження судової системи тисячами справ, до суттєвого зростання корупції та вірусного її поширення всіма ланками»

print version

Голова Робочої групи НААУ з напрацювання пропозицій по подоланню неефективності в діяльності Верховного суду Олександр Готін в інтерв'ю виданню «Закон і бізнес» проаналізував стан справ у ВС та розповів, якою має бути реформа судової гілки влади.

Він наголосив, що гасло «Реформуймо суди» перетворило реформу на популізм, що став невід’ємним атрибутом усіх політичних сезонів останніх десятирічь.

«Водночас багато недоліків у діяльності ВС спричинені його внутрішньоорганізаційними проблемами. Розбалансування практики ВС призводить до перевантаження судової системи тисячами справ, до суттєвого зростання корупції та вірусного її поширення всіма ланками. У результаті істотно знижується авторитет найвищого органу в системі судоустрою», - зауважив він.

Олександр Готін наголосив, якщо раніше ВС та вищі спеціалізовані суди системно й досконально опрацьовували практику та формували загальнодержавний вектор правозастосування, то нині не можуть порадувати такими результатами. Наочне підтвердження — різнобій в рішеннях щодо санкціонування обшуків житла.

«Зокрема, Касаційний кримінальний суд при Верховному Суді під час розгляду справ, де вирішуються, зокрема, питання обшуку і його результатів, нерідко приймає різні рішення. Одна група суддів обстоює позицію, що обшук може проводитися виключно слідчим (прокурором) і нікому не може передоручатися. А якщо так сталося, то результати обшуку — недопустимі докази. Інші вважають, що оперативні працівники за наявності письмового доручення слідчого (прокурора) можуть залучатися до проведення обшуків і їхні результати — легітимні докази обвинувачення. Невизначеність нагорі судової влади дезорганізує роботу судів нижчих інстанцій», - підкреслив Олександр Готін.

Голова Робочої групи НААУ зазначив, що адвокати мають широкий пласт напрацювань щодо реформування судової системи, яке має бути комплексним.

За матеріалами "Закон і бізнес"

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.