Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Peer review у БПД передбачає дозвіл клієнта і повагу до адвокатської таємниці – рекомендації РЄ

Peer review у БПД передбачає дозвіл клієнта і повагу до адвокатської таємниці – рекомендації РЄ

Законодавство 16:33 Пт 07.08.20 943 Переглядів Версія для друку

У ході обговорення проекту змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги РАУ наполягає на тому, аби інструмент peer review був запроваджений виключно до юристів, які надають безоплатну допомогу в системі БПД. При цьому таку перевірку мають здійснювати адвокати, члени комісій з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами БПД.

Таким чином, буде розширено повноваження комісій, створення яких передбачено чинним законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Якість роботи адвокатів продовжать оцінювати відповідні комісії при РАР.

Зважаючи на особливості законодавчого регулювання статусу адвоката, гарантії, права і обов’язки адвоката, РАУ сформувала відповідну позицію щодо незастосування до адвокатів БПД такої новели, як peer review у запропонованій наразі редакції законопроекту.

В контексті цієї дискусії можна нагадати про Звіт експертів Ради Європи від 2016 року щодо оцінювання системи БВПД в Україні у світлі стандартів і передового досвіду Ради Європи», який включає низку рекомендацій щодо стандартів якості надання БПД.  

«Як відомо, звіт містить рекомендації експертів, але не відображає офіційну позицію РЄ. У меті звіту зазначено, що він надає рекомендації щодо можливих змін у правовому чи політичному полі та практиці правозастосування. Тобто, це у жодному випадку не перелік зобов’язань для України», - говорить керівник Секретаріату НААУ і голова Наглядової ради Коордцентру Вадим Красник.

Зокрема, у звіті вказано, що ефективний моніторинг якості роботи адвокатів БВПД і дотримання ними затверджених Стандартів якості вимагає фахової оцінки матеріалів справи клієнта.

Ідеться про «оцінку надання правових послуг за визначеними критеріями і рівнями ефективності роботи незалежним адвокатом з достатнім практичним досвідом у сфері, оцінювання в якій проводиться». Автори звіту вважають це найбільш ефективним способом оцінювання і беруть за приклад Шотландію, Англію та Вельс.

Водночас, при наданні рекомендацій до запровадження peer review у звіті вказано, що ідеться про можливість «незалежним адвокатам переглядати матеріали справ, особливо закритих справ, якщо клієнт надав письмову згоду на їх огляд, за умови дотримання конфіденційності, з метою забезпечення якості».

В рекомендаціях експертів уточнено, що КЦПД слід розглянути можливість включення відповідного положення в кожну заяву про надання правової допомоги (так, як це було зроблено в Шотландії), яку заявник повинен підписати для надання дозволу на перегляд матеріалів його справи незалежними адвокатами на предмет перевірки дотримання Стандартів якості.

«Якщо це буде запроваджено, незалежні адвокати повинні пройти навчання з питань тлумачення Стандартів якості та узгодженої схеми оцінки, щоб зменшити кількість розбіжностей у підході серед оцінювачів. Одна з найбільших переваг цього виду фахового оцінювання – це те, що оцінювачі надають відгуки адвокатам і, таким чином, з часом підвищують якість БПД», - ідеться у звіті.

Нагадаємо, 5 серпня РАУ розглянула законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги, запропонований Міністерством юстиції.

У членів РАУ викликали занепокоєння нововведення, зокрема, впровадження peer review до адвокатських досьє.

РАУ вважає це втручанням в адвокатську таємницю і вирішила направити звернення до Мінюсту.

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування