"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Peer review у БПД передбачає дозвіл клієнта і повагу до адвокатської таємниці – рекомендації РЄ

У ході обговорення проекту змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги РАУ наполягає на тому, аби інструмент peer review був запроваджений виключно до юристів, які надають безоплатну допомогу в системі БПД. При цьому таку перевірку мають здійснювати адвокати, члени комісій з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами БПД.
Таким чином, буде розширено повноваження комісій, створення яких передбачено чинним законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Якість роботи адвокатів продовжать оцінювати відповідні комісії при РАР.
Зважаючи на особливості законодавчого регулювання статусу адвоката, гарантії, права і обов’язки адвоката, РАУ сформувала відповідну позицію щодо незастосування до адвокатів БПД такої новели, як peer review у запропонованій наразі редакції законопроекту.
В контексті цієї дискусії можна нагадати про Звіт експертів Ради Європи від 2016 року щодо оцінювання системи БВПД в Україні у світлі стандартів і передового досвіду Ради Європи», який включає низку рекомендацій щодо стандартів якості надання БПД.
«Як відомо, звіт містить рекомендації експертів, але не відображає офіційну позицію РЄ. У меті звіту зазначено, що він надає рекомендації щодо можливих змін у правовому чи політичному полі та практиці правозастосування. Тобто, це у жодному випадку не перелік зобов’язань для України», - говорить керівник Секретаріату НААУ і голова Наглядової ради Коордцентру Вадим Красник.
Зокрема, у звіті вказано, що ефективний моніторинг якості роботи адвокатів БВПД і дотримання ними затверджених Стандартів якості вимагає фахової оцінки матеріалів справи клієнта.
Ідеться про «оцінку надання правових послуг за визначеними критеріями і рівнями ефективності роботи незалежним адвокатом з достатнім практичним досвідом у сфері, оцінювання в якій проводиться». Автори звіту вважають це найбільш ефективним способом оцінювання і беруть за приклад Шотландію, Англію та Вельс.
Водночас, при наданні рекомендацій до запровадження peer review у звіті вказано, що ідеться про можливість «незалежним адвокатам переглядати матеріали справ, особливо закритих справ, якщо клієнт надав письмову згоду на їх огляд, за умови дотримання конфіденційності, з метою забезпечення якості».
В рекомендаціях експертів уточнено, що КЦПД слід розглянути можливість включення відповідного положення в кожну заяву про надання правової допомоги (так, як це було зроблено в Шотландії), яку заявник повинен підписати для надання дозволу на перегляд матеріалів його справи незалежними адвокатами на предмет перевірки дотримання Стандартів якості.
«Якщо це буде запроваджено, незалежні адвокати повинні пройти навчання з питань тлумачення Стандартів якості та узгодженої схеми оцінки, щоб зменшити кількість розбіжностей у підході серед оцінювачів. Одна з найбільших переваг цього виду фахового оцінювання – це те, що оцінювачі надають відгуки адвокатам і, таким чином, з часом підвищують якість БПД», - ідеться у звіті.
Нагадаємо, 5 серпня РАУ розглянула законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги, запропонований Міністерством юстиції.
У членів РАУ викликали занепокоєння нововведення, зокрема, впровадження peer review до адвокатських досьє.
РАУ вважає це втручанням в адвокатську таємницю і вирішила направити звернення до Мінюсту.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.