"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Витрати адвокатів БПД на індивідуальні засоби медзахисту будуть відшкодовувати з бюджету - постанова КМУ

На засіданні Уряду 29 липня 2020 року прийнято постанову «Деякі питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу».
У квітні Національна асоціація адвокатів України звернулась до Міністерства юстиції України та закликала виділити кошти на забезпечення адвокатів БПД засобами захисту під час пандемії коронавірусу.
У зверненні, скерованому до профільного міністерства, НААУ пропонувала внести зміни до постанови №465 від 17 вересня 2014 року про «Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу» (з наступними змінами), в якій не передбачено відшкодування витрат адвокатів БПД на засоби індивідуального захисту. Наразі, Міністерство юстиції та Уряд дослухався до позиції НААУ і зрештою прийняв відповідне рішення.
Як повідомляє Коордцентр БПД, постановою внесено зміни до Порядку оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу та Методики обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. № 465. Змінами зазначений акт приводиться у відповідність до Закону України від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», зокрема:
– замінюються слова «злочинність», «злочинна діяльність» відповідно на слова «кримінальне правопорушення» «кримінально протиправна діяльність»;
– внесено відповідні зміни щодо класифікації кримінальних правопорушень;
– врегульовано питання відшкодування витрат адвокатам, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, у разі придбання ними засобів індивідуального захисту у випадках надання безоплатної вторинної правової допомоги під час карантину або особам, у яких виявлено інфекційну хворобу.
Крім того, на засіданні Уряду 29 липня 2020 року прийнято постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».
Постановою з метою приведення у відповідність до Закону України від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» вносяться зміни до:
– Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1363;
– Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 року № 130;
– постанови Кабінету Міністрів України від 3 червня 2020 року № 445 «Деякі питання надання послуг посередництва (медіації) адвокатами, включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу».
Постанови набирають чинності з дня офіційного опублікування.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.