Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ закликала уряд виділити кошти на забезпечення адвокатів БПД засобами захисту

НААУ закликала уряд виділити кошти на забезпечення адвокатів БПД засобами захисту

Звернення 18:34 Чт 09.04.20 1310 Переглядів Версія для друку

Національна асоціація адвокатів України звернулась до Міністерства юстиції України та закликала виділити кошти на забезпечення адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу, засобами захисту під час пандемії коронавірусу.

У зверненні, скерованому до профільного міністерства, НААУ пропонує внести зміни до постанови №465 від 17 вересня 2014 року про «Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу» (з наступними змінами), в якій не передбачено відшкодування витрат адвокатів БПД на засоби індивідуального захисту.

Адвокатська спільнота наголошує, що попри впровадження карантину у зв’язку з розповсюдженням COVID-19, захисники продовжують виконувати свої обов’язки та надавати безоплатну правову допомогу, зокрема, відвідувати місця тримання ув’язнених та відбування покарання, місця розташування правоохоронних органів, а також надавати таку допомогу малозабезпеченим верствам населення. В умовах пандемії виникають додаткові ризики зараження адвокатів коронавірусною інфекцією, а додаткові витрати здійснюються за рахунок самих адвокатів, які надають БПД.

«Вважаючи на те, що адвокати, які надають безоплатну правову допомогу, постійно ризикують своїми життям та здоров’ям, які, як відомо, згідно з Конституцією України є найвищою соціальною цінністю (стаття 3), пропонуємо вжити заходів щодо забезпечення адвокатів БПД медичними масками та респіраторами, медичними рукавичками, захисними медичними окулярами, антисептиками для рук та іншими необхідними дезінфікуючими засобами; та ініціювати розробку системи заходів задля сприяння перевезення адвокатів БПД до їх клієнтів під час виконання відповідних доручень», - йдеться у зверненні.

Відповідне звернення НААУ направила і до Координаційного центру з надання правової допомоги

Популярні новини

Вестник:№1-2 лютий 2021 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування