НААУ та ДСА домовилися про взаємодію в розвитку електронного судочинства – меморандум
Можливості підсистеми «Електронний суд» і ЄРАУ будуть інтегровані для спрощення доступу адвокатів до електронного судочинства.
Національна асоціація адвокатів України разом із Державною судовою адміністрацією України проводитимуть спільну роботу з інтеграції до підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» можливостей Єдиного реєстру адвокатів України. Про це йдеться у Меморандумі про співпрацю, який підписали НААУ та ДСА України.
В рамках співпраці передбачається:
-забезпечення перевірки повноважень адвокатів при використанні інструментів підсистеми «Електронний суд» через Єдиний реєстр адвокатів України;
-створення окремого функціоналу електронного кабінету підсистеми «Електронний суд» для адвокатів;
-забезпечення доступу адвокатів до функцій підсистеми «Електронний суд» (включаючи можливість використання систем відеоконференцзв’язку) через особистий електронний кабінет адвоката, як складову Єдиного реєстру адвокатів України;
-забезпечення можливості доступу помічників адвокатів до функцій підсистеми «Електронний суд» через особистий електронний кабінет адвоката, як складову Єдиного реєстру адвокатів України.
Крім того, сторони домовились співпрацювати щодо розвитку електронного судочинства та сектору електронних комунікацій, обміну інформацією в рамках спільних проектів та проведення взаємних консультацій, надання відповідних фахівців, експертів та організації спільних нарад, робочих груп, зустрічей у сфері електронного судочинства та електронних комунікацій та розроблення навчальних модулів, програм та курсів для адвокатів з метою навчання користувачів роботи з підсистемою «Електронний суд».
Також документ включає забезпечення взаємодії інформаційних систем з інформаційними системами державних органів, підприємств, установ, розширення поінформованості громадськості про роль електронного судочинства в Україні, а також покращення донесення до громадян інформації та якості здійснення правосуддя, взаємодія в рамках повноважень щодо дотримання прав та гарантій адвокатської діяльності, гарантованих законодавством України, та взаємодія з питань дотримання безпеки в приміщеннях судів.
Популярні новини
Законодавство
Куди ведуть нові напрями житлової політики України?
Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.
БПД
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…
У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.