НААУ та ДСА домовилися про взаємодію в розвитку електронного судочинства – меморандум | НААУ

НААУ та ДСА домовилися про взаємодію в розвитку електронного судочинства – меморандум

ЄРАУ
20:09 Ср 22.07.20 2561 Переглядів
Версія для друку

Можливості підсистеми «Електронний суд» і ЄРАУ будуть інтегровані для спрощення доступу адвокатів до електронного судочинства.

Національна асоціація адвокатів України разом із Державною судовою адміністрацією України проводитимуть спільну роботу з інтеграції до підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» можливостей Єдиного реєстру адвокатів України. Про це йдеться у Меморандумі про співпрацю, який підписали НААУ та ДСА України.

В рамках співпраці передбачається:

-забезпечення перевірки повноважень адвокатів при використанні інструментів підсистеми «Електронний суд» через Єдиний реєстр адвокатів України;
-створення окремого функціоналу електронного кабінету підсистеми «Електронний суд» для адвокатів;
-забезпечення доступу адвокатів до функцій підсистеми «Електронний суд» (включаючи можливість використання систем відеоконференцзв’язку) через особистий електронний кабінет адвоката, як складову Єдиного реєстру адвокатів України;
-забезпечення можливості доступу помічників адвокатів до функцій підсистеми «Електронний суд» через особистий електронний кабінет адвоката, як складову Єдиного реєстру адвокатів України.

Крім того, сторони домовились співпрацювати щодо розвитку електронного судочинства та сектору електронних комунікацій, обміну інформацією в рамках спільних проектів та проведення взаємних консультацій, надання відповідних фахівців, експертів та організації спільних нарад, робочих груп, зустрічей у сфері електронного судочинства та електронних комунікацій та розроблення навчальних модулів, програм та курсів для адвокатів з метою навчання користувачів роботи з підсистемою «Електронний суд».

Також документ включає забезпечення взаємодії інформаційних систем з інформаційними системами державних органів, підприємств, установ, розширення поінформованості громадськості про роль електронного судочинства в Україні, а також покращення донесення до громадян інформації та якості здійснення правосуддя, взаємодія в рамках повноважень щодо дотримання прав та гарантій адвокатської діяльності, гарантованих законодавством України, та взаємодія з питань дотримання безпеки в приміщеннях судів.

Популярні новини

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 5955

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 6603

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 7980

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 9327

Законодавство

Повноваження дізнавача мають враховувати форму досудового…

Кримінальний процесуальний кодекс дійсно потребує уточнення компетенції дізнавача, органу дізнання та керівника цього органу. Разом із тим їхні повноваження мають узгоджуватися із формою, в якій здійснюється розслідування кримінальних проступків.

9:49 Пт 12.07.24 9867

Гарантії діяльності

Споживачів грантів забронювали. А як щодо адвокатів?

На тлі рішення Кабміну про визнання критично важливими громадських організацій, які є виконавцями проектів міжнародної допомоги на іноземні гранти, та бронювання від мобілізації усіх їхніх співробітників, залишається незрозумілою позиція Уряду з цього питання щодо адвокатів.

8:56 Пт 12.07.24 11158

Дискусія

Вибори у післявоєнний час: виклики організації обговорили в Острозі

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теорії та практики. Судовий захист політичних та громадянських прав і свобод у довоєнний, воєнний і післявоєнний час».

16:46 Чт 11.07.24 8967

Законодавство

Дезертирів звільнятимуть від відповідальності за двох умов

Законодавча ініціатива з упровадження механізмів звільнення військовослужбовців Збройних Сил від кримінальної відповідальності за вчинення військового кримінального правопорушення заслуговує на підтримку. Водночас, вона містить дискусійні положення.

15:58 Чт 11.07.24 9584

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл