Комітет НААУ з міжнародного права провів вебінар на тему: «Онлайн-робота адвоката в 2020: нові регулювання та практика» | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Комітет НААУ з міжнародного права провів вебінар на тему: «Онлайн-робота адвоката в 2020: нові регулювання та практика»

Різне
9:37 Вт 21.07.20 2016 Переглядів
Версія для друку

Комітет НААУ з міжнародного права у співпраці з Оксаною Варакіною (радниця Equity) та Ольгою Кучмієнко (представництво НААУ у Швеції) 16 липня 2020 року провів вебінар: «Онлайн-робота адвоката в 2020: нові регулювання та практика».

Захід мав на меті ознайомити учасників зі специфікою діяльності адвоката в нових умовах, зумовлених пандемією COVID-19 та сприяти удосконаленню їх практичних умінь та навичок у роботі в режимі онлайн.

Вебінар складався з трьох сесій, кожна з яких була присвячена окремому тематичному блоку питань.

Під час першої сесії (модератор – Ольга Кучмієнко, спікери – Оксана Варакіна та Ольга Лепіхіна) обговорили питання, пов’язані із роботою з клієнтом у режимі онлайн та відео в реальному часі як новому форматі. Зокрема, було розглянуто особливості організації роботи в умовах віддаленого зв’язку, налагодження ефективної комунікації з наявними та новими клієнтами в онлайн-режимі, переваги та недоліки нової форми співпраці з клієнтами.

Так, О. Варакіна висловила думку, що «живе» спілкування з клієнтом досі залишиться пріоритетною формою співпраці й в умовах запровадженого карантину такі взаємовідносини набувають особливої цінності. Також спікер розповіла про зміщення фокусу у своїй роботі на так звану «філософію комфорту клієнта», коли для задоволення його потреб юридичні фірми можуть надавати послуги, які за своїм змістом не є чисто юридичними, а мають більш комплексний характер. Водночас, на думку О. Варакіної, при цьому на перше місце має бути поставлена відповідальність перед клієнтом.

О. Лепіхіна презентувала власне бачення умов роботи команди в режимі онлайн. На думку доповідачки, така організація віддаленої діяльності має низку переваг, зокрема, дає змогу показати ефективність кожного окремого працівника. Також О. Лепіхіна розповіла про зміни, які відбулися в практиках цивільного та сімейного права, а також поділилася власним досвідом налагодження  комунікації з клієнтами в режимі онлайн.

Модератор сесії О. Кучмієнко в своєму виступі вказала на особливу важливість забезпечення й збереження конфіденційності у відносинах із клієнтом в умовах обміну інформації в онлайні. Крім того, доповідач розповіла про важливість налагодження ефективної комунікації з клієнтами, зокрема своєчасності реагування на звернення та звітування перед ним про виконану роботу.

Друга сесія була присвячена питанню про судові засідання онлайн як нову еру правосуддя в Україні вже сьогодні (модератор сесії – Віталій Власюк, Голова Комітету НААУ з міжнародного права, спікери – Михайло Луцький, старший юрист Equity, та Юрій Григоренко, заступник Голови Комітету НААУ захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності).

Під час дискусії учасники обговорили особливості проведення судових засідань онлайн, переваги й недоліки такої форми судочинства в різних категоріях справ, проблеми, які виникають на практиці, насамперед у зв’язку з поданням процесуальних документів через систему «Електронний суд», а також поділилися думками щодо того, чи доцільно надати перевагу сучасним формам організації і здійснення судочинства (із використанням нових технологій зв’язку та залученням до прийняття рішень штучного інтелекту) перед класичною формою судочинства.

Так, М. Луцький розповів про підстави відмови судами в проведенні електронного судочинства та проблемах, пов’язаних із технічним оснащенням цього процесу. Ю. Григоренко розповів про переваги та недоліки використання технічних систем і сервісів, які застосовують в Україні для здійснення електронного судочинства.

В. Власюк навів власні міркування щодо важливості збереження класичної форми проведення судових засідань, коли існує пряма взаємодія між учасниками та судом. Окрему увагу доповідач присвятив питанню використання в процесі здійснення електронного судочинства штучного інтелекту при розгляді окремих справ, які чітко можна алгоритмізувати.

Третя сесія вебінару, модератором якої виступила О. Варакіна, була присвячена специфіці міжнародного арбітражу онлайн (International arbitration online: lessons to learn?) і провели її із залученням іноземних спікерів: Джейка Лоутера – Magnusson and KCAB INTERNATIONAL, Foreign Legal Specialist (Корея/Швеція) та Пітера Різника – cтарший юрист, Konrad Partners (Австрія).

Під час дискусії доповідачі поділилися з присутніми інформацією щодо переваг застосування арбітражу для розв’язання спорів, розглянули новації і правила, що були змінені в діяльності міжнародного арбітражу в період запровадження карантину, обговорили особливості допиту свідків у слуханнях, які проводять у режимі онлайн.

Зокрема, у своєму виступі Дж. Лоутер схарактеризував особливості та принципи роботи міжнародного арбітражу та сфокусував увагу на тому, що головними перевагами в його застосуванні під час врегулювання спорів є збереження конфіденційності, оперативність вирішення справи, нижча вартість процесу (це особливо важливо в умовах кризи), можливість узгодження окремих процедурних питань, зважаючи на потреби сторін спору тощо.

О. Кучмієнко презентувала інформацію щодо технічно-організаційних та інших аспектів проведення арбітражів у онлайн режимі, розповіла про документи, які були прийняті міжнародними арбітражними інституціями з метою врегулювання здійснення арбітражу дистанційно. Спікер П. Різнік повідомив про окремі процедурні особливості роботи арбітражу в режимі онлайн з точки зору арбітра.

Загалом захід викликав жвавий інтерес серед учасників, в онлайн-вебінарі взяли участь близько 500 адвокатів, які активно долучалися до дискусії.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у дайджесті

Cудова практика

Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…

Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

16:47 Пт 02.05.25 294
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок ВС

Cудова практика

Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…

Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

15:32 Пт 02.05.25 432
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу

Дискусія

Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу

Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

10:39 Пт 02.05.25 277
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС

Cудова практика

Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС

Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

17:47 Чт 01.05.25 397
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів проаналізувала Лідія Ізовітова

Дискусія

Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…

У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

14:56 Чт 01.05.25 468
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства

Навчання

У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства

Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

14:23 Чт 01.05.25 283
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, - НААУ

Законодавство

Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…

Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

11:52 Чт 01.05.25 322
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?

Дискусія

Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?

Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.

9:43 Чт 01.05.25 562

Вестник:№4 квітень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл