"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
25 червня 2020 року відбувся Україно-Німецький форум адвокатів




Захід був присвячений онлайн-правосуддю в Німеччині, зокрема, функціонуванню спеціальної електронної скриньки адвокатів, та впровадженню електронного суду в Україні
Це вже 7-й форум, організований спільно Національною асоціацією адвокатів України, Комітетом з міжнародних зв’язків НААУ, Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва (IRZ) та Федеральною палатою адвокатів Німеччини. Але вперше форум пройшов в режимі відеоконференції на платформі ZOOM.
Відкриваючи дискусію, Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова наголосила, що в нинішніх умовах, коли весь світ бореться з пандемією коронавірусу і переходить в онлайн, саме електронний суд для адвокатів був би найкращим сервісом у співпраці з судами. Проте вона відмітила, що на сьогодні система електронного суду в Україні ще не завершена. Аби онлайн-сервіси електронного судочинства були досконалими і не суперечили нормам закону, НААУ активно долучається до їх впровадження у складі робочих груп з представниками органів судової влади.
«На сьогодні у системі електронного суду в Україні в особистому кабінеті користувача взагалі забули про адвокатів. Є кабінет фізичної особи без ідентифікації адвоката. Це говорить про багато про що, тому що неможливо ідентифікувати адвоката за ордером чи реєстрацією в ЄРАУ. Крім того, у нас виникли великі проблеми в тому, чи фіксуються наші електронні докази, адже у нас немає зворотного зв’язку. І це ті питання, які б ми зараз хотіли підняти і почути думку німецьких колег, тому що ми зараз активно намагаємося втрутитися в діяльність розробників, щоб не забули про адвокатів», - повідомила Лідія Ізовітова. Разом з тим, органи адвокатського адвокатського самоврядування активно беруть у модернізації ЄРАУ, створенні повнофункціонального особистого онлайн-кабінету адвоката на основі ЄРАУ та повного переходу на документообіг.
Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій у своєму вступному слові звернув увагу на іншу проблему, з якою стикаються українські адвокати – збереження конфіденційної інформації клієнтів в системі електронного суду.
«За українським законодавством адвокати мають виключне право на представництво інтересів громадян у судах, тому вони мають бути основними користувачами сервісів електронного суду. І ми будемо виступати локомотивом цих змін і допомагатимемо розробникам на етапі впровадження таких сервісів, які б могли забезпечити не тільки якісне користування, але і, в першу чергу, адвокатську таємницю, тому що ми працюємо для громадян і їх інформація згідно закону є конфіденційною і не може бути доступною для третіх осіб. Це нас хвилює в першу чергу. Тому нам дуже важливо почути сьогодні, як вирішено питання адвокатської таємниці у Німеччині, щоб застосувати цей досвід в Україні», - сказав Валентин Гвоздій.
Директор міжнародної галузі Федеральної Палати адвокатів Вероніка Хоррер привітала учасників форуму та представила спікерів з німецької сторони. А це фахівці, які допомагали впроваджувати онлайн-сервіси функціонування судочинства у Німеччині.
«Я вітаю вас від Німецької федеральної палати і від всіх 166 тисяч адвокатів Німеччини. Ми дуже раді, що нам вдалося сьогодні з вами зустрітися. На жаль, персонально побачитися з вами у нас немає можливості, бо ми живемо у дуже не простий час. Але ви маєте знати, що ми за вами дуже сумуємо і дуже сподіваюсь на скору зустріч. А сьогодні – сподіваємося на плідну співпрацю і обмін досвідом, який буде корисний і для наших, і для ваших адвокатів», - зауважила Вероніка Хоррер.
Загалом у заході взяли участь майже 5 тисяч адвокатів України та Німеччини.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.