Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - 25 червня 2020 року відбувся Україно-Німецький форум адвокатів

25 червня 2020 року відбувся Україно-Німецький форум адвокатів

Адвокатура 15:00 Чт 25.06.20 646 Переглядів Версія для друку

Захід був присвячений онлайн-правосуддю в Німеччині, зокрема, функціонуванню спеціальної електронної скриньки адвокатів, та впровадженню електронного суду в Україні

Це вже 7-й форум, організований спільно Національною асоціацією адвокатів України, Комітетом з міжнародних зв’язків НААУ, Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва (IRZ) та Федеральною палатою адвокатів Німеччини. Але вперше форум пройшов в режимі відеоконференції на платформі ZOOM.

Відкриваючи дискусію, Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова наголосила, що в нинішніх умовах, коли весь світ бореться з пандемією коронавірусу і переходить в онлайн, саме електронний суд для адвокатів був би найкращим сервісом у співпраці з судами. Проте вона відмітила, що на сьогодні система електронного суду в Україні ще не завершена. Аби онлайн-сервіси електронного судочинства були досконалими і не суперечили нормам закону, НААУ активно долучається до їх впровадження у складі робочих груп з представниками органів судової влади.

«На сьогодні у системі електронного суду в Україні в особистому кабінеті користувача взагалі забули про адвокатів. Є кабінет фізичної особи без ідентифікації адвоката. Це говорить про багато про що, тому що неможливо ідентифікувати адвоката за ордером чи реєстрацією в ЄРАУ. Крім того, у нас виникли великі проблеми в тому, чи фіксуються наші електронні докази, адже у нас немає зворотного зв’язку. І це ті питання, які б ми зараз хотіли підняти і почути думку німецьких колег, тому що ми зараз активно намагаємося втрутитися в діяльність розробників, щоб не забули про адвокатів», - повідомила Лідія Ізовітова. Разом з тим, органи адвокатського адвокатського самоврядування активно беруть у модернізації ЄРАУ, створенні повнофункціонального особистого онлайн-кабінету адвоката на основі ЄРАУ та повного переходу на документообіг.

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій у своєму вступному слові звернув увагу на іншу проблему, з якою стикаються українські адвокати – збереження конфіденційної інформації клієнтів в системі електронного суду.

«За українським законодавством адвокати мають виключне право на представництво інтересів громадян у судах, тому вони мають бути основними користувачами сервісів електронного суду. І ми будемо виступати локомотивом цих змін і допомагатимемо розробникам на етапі впровадження таких сервісів, які б могли забезпечити не тільки якісне користування, але і, в першу чергу, адвокатську таємницю, тому що ми працюємо для громадян і їх інформація згідно закону є конфіденційною і не може бути доступною для третіх осіб. Це нас хвилює в першу чергу. Тому нам дуже важливо почути сьогодні, як вирішено питання адвокатської таємниці у Німеччині, щоб застосувати цей досвід в Україні», - сказав Валентин Гвоздій.

Директор міжнародної галузі Федеральної Палати адвокатів Вероніка Хоррер привітала учасників форуму та представила спікерів з німецької сторони. А це фахівці, які допомагали впроваджувати онлайн-сервіси функціонування судочинства у Німеччині.

«Я вітаю вас від Німецької федеральної палати і від всіх 166 тисяч адвокатів Німеччини. Ми дуже раді, що нам вдалося сьогодні з вами зустрітися. На жаль, персонально побачитися з вами у нас немає можливості, бо ми живемо у дуже не простий час. Але ви маєте знати, що ми за вами дуже сумуємо і дуже сподіваюсь на скору зустріч. А сьогодні – сподіваємося на плідну співпрацю і обмін досвідом, який буде корисний і для наших, і для ваших адвокатів», - зауважила Вероніка Хоррер.

Загалом у заході взяли участь майже 5 тисяч адвокатів України та Німеччини.

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування