Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ залучено до роботи над розробкою та впровадженням підсистеми «Електронний суд»

НААУ залучено до роботи над розробкою та впровадженням підсистеми «Електронний суд»

Адвокатура 20:16 Ср 17.06.20 460 Переглядів Версія для друку

Вища рада правосуддя ініціювала та провела засідання з питань впровадження в Україні Єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) разом з Національною асоціацією адвокатів України,  Державною судовою адміністрацією та іншими зацікавленими сторонами. Засідання відбулося 17 травня з використання онлайн сервісу відеозв’язку EasyCon.

Участь в обговоренні взяли Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова, її заступник Валентин Гвоздій та члени Робочої групи НААУ з питань впровадження електронного правосуддя в Україні – Юрій Григоренко та Володимир Мацко.

Лідія Ізовітова у своєму виступі наголосила на тому, що у зв’язку з тим, що адвокати є важливими учасниками судового процесу, і відповідно – активними користувачами підсистеми «Електронний суд» (яка є важливим модулем ЄСІТС), першочерговим завданням НААУ під час участі у подібних заходах є відповідна комунікація напрацювань єдиної професійної організації членів робочої групи щодо ефективного впровадження підсистеми «Електронний суд» до органів судової влади.

Наразі серед основних проблем, які були виділені адвокатами при роботі з підсистемою «Електронний суд» Лідія Павлівна розповіла про наступні:

  • особистому кабінеті користувача підсистеми «Електронний суд» немає можливості ідентифікації особи саме як адвоката, система просто створює кабінет для «фізичної особи», а це серйозний недолік на фоні виключного права адвокатури на представництво осіб в судах.
  • існують складнощі при генеруванні та відправці документів у системі;
  • виявлено неоднозначну позицію суддів різних інстанцій до функціонування підсистеми «Електронний суд»;
  • простежується недовіра користувачів підсистеми, зокрема адвокатів, до ефективності її впровадження;
  • не підтверджено можливість прийняття та генерування повноважень в електронному вигляді;
  • існує невизначеність щодо можливості фіксування та прийняття судами електронних доказів.
  • Важливим є те, що Вища рада правосуддя вирішила залучити адвокатуру до роботи над проектом положення про ЄСІТС, аби врахувати потреби адвокатури.

Також на пропозицію Вищої ради правосуддя Голова НААУ скерує наші пропозиції та зауваження до ВРП щодо потреб адвокатів при використанні деяких компонентів системи.

Учасники дискусії підкреслили важливість найшвидшого повноцінного впровадження підсистеми «Електронний суд» як частини ЄСІТС через потребу що виникла в зв’язку із карантином (COVID-19).

Валентин Гвоздій як Голова робочої групи НААУ з питань впровадження електронного правосуддя в Україні вкотре підкреслив важливість залучення адвокатури до процесу розробки продуктів електронного судочинства та розповів колегам про те, що НААУ вивчає досвід європейських колег в цій царині, зокрема Німеччини. Також заступник Голови РАУ підкреслив, що для адвокатури пріоритетом номер один є питання захисту адвокатської таємниці при обміні електронними документами за допомогою онлайн сервісів і що саме це важливе право має бути забезпечено при впровадженні сервісів електронного судочинства.

Нагадаємо, що 25 червня 2020 року НААУ спільно з Федеральною палатою адвокатів Німеччини та Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва (IRZ) проведе українсько-німецький форум адвокатів саме з питань електронного правосуддя у Німеччині.

Цьогоріч Форум проходитиме онлайн на базі платформи Zoom. Захід проводитиметься українською та німецькою мовами (здійснюватиметься синхронний переклад).  Максимальна кількість слухачів дорівнює 10 тис осіб. Зареєструватись на нього можна через сайт Вищої школи адвокатури.

 

 

 

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування