Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Голова НААУ доручила перевірити набуття статусу адвоката екс-головним військовим прокурором Матіосом

Голова НААУ доручила перевірити набуття статусу адвоката екс-головним військовим прокурором Матіосом

Регіональне адвокатське самоврядування 8:53 Чт 28.05.20 11544 Переглядів Версія для друку

Голова НААУ Лідія Ізовітова створила робочу групу з перевірки процедури отримання права на зайняття адвокатською діяльністю екс-головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом та його підлеглими.

Ідеться про низку рішень РАР, зокрема, Волинської області, якими видано Матіосу та іншим відповідні свідоцтва. Факт отримання свідоцтв цій групі осіб викликав обурення в професійній спільноті – як у формі публічних коментарів для ЗМІ та соцмереж, так і в формі звернень до НААУ.

Зокрема, напередодні до НААУ надійшли скарги щодо можливих порушень процедури допуску (в тому числі перевірки вимог щодо несумісності) та складання кваліфікаційного іспиту, оцінювання їхніх результатів, проходження стажування та видачі свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю Матіосу, Долгополову, Борзих, Миргородському, Опанасенку, Мікуліну, Філюку, Позняку, Оленському, Болдіну, Прозорському, Комарницькому, Ватагу, Величку, Грабовському, Свитку та іншим. Ці особи є колишніми працівниками ГВП.

Зокрема, з цього приводу звернулися громадська організація «Національний центр правозахисту» і адвокати Юрій Захаренко, Сергій Ярошенко та Юрій Глушко. В обох документах вказано на той факт, що Матіос і 15 осіб, які були працівниками Головної військової прокуратури, отримали свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльність у Раді адвокатів Волинської» області в 1 день – 15 травня 2020 року під час карантинних обмежень.  Крім того, адвокати вказують на те, що стосовно деяких із екс-працівників ГВП відкрито кримінальні провадження за їхні порушення під час здійснення повноважень.

Голова НААУ також звернулася до ВКДКА щодо надання оцінки цій ситуації в межах повноважень, зокрема, перевірити дотримання процедури допуску А. Матіоса та його колишніх колег і складання кваліфікаційного іспиту. ВКДКА,  разі виявлення таких порушень в діях КДКА регіону, має право скасувати відповідні рішення кваліфікаційних комісій про складання кваліфіспиту.

Робоча група має отримати у РАР Волинської області документи щодо проходження стажування, прийняття присяги, видачі свідоцтва цим особам.

Висновок робочої групи буде розглянутий Радою адвокатів України.

Нагадаємо, у 2016 році НААУ зверталася до чинного тоді генерального прокурора Юрія Луценка з приводу публічних закликів чинного тоді головного військового прокурора Анатолія Матіоса до насильства стосовно адвокатів в одній резонансній справі.  У листі НААУ закликала звільнити за це Матіоса із займаної посади.  

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування