"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Голова НААУ доручила перевірити набуття статусу адвоката екс-головним військовим прокурором Матіосом

Голова НААУ Лідія Ізовітова створила робочу групу з перевірки процедури отримання права на зайняття адвокатською діяльністю екс-головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом та його підлеглими.
Ідеться про низку рішень РАР, зокрема, Волинської області, якими видано Матіосу та іншим відповідні свідоцтва. Факт отримання свідоцтв цій групі осіб викликав обурення в професійній спільноті – як у формі публічних коментарів для ЗМІ та соцмереж, так і в формі звернень до НААУ.
Зокрема, напередодні до НААУ надійшли скарги щодо можливих порушень процедури допуску (в тому числі перевірки вимог щодо несумісності) та складання кваліфікаційного іспиту, оцінювання їхніх результатів, проходження стажування та видачі свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю Матіосу, Долгополову, Борзих, Миргородському, Опанасенку, Мікуліну, Філюку, Позняку, Оленському, Болдіну, Прозорському, Комарницькому, Ватагу, Величку, Грабовському, Свитку та іншим. Ці особи є колишніми працівниками ГВП.
Зокрема, з цього приводу звернулися громадська організація «Національний центр правозахисту» і адвокати Юрій Захаренко, Сергій Ярошенко та Юрій Глушко. В обох документах вказано на той факт, що Матіос і 15 осіб, які були працівниками Головної військової прокуратури, отримали свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльність у Раді адвокатів Волинської» області в 1 день – 15 травня 2020 року під час карантинних обмежень. Крім того, адвокати вказують на те, що стосовно деяких із екс-працівників ГВП відкрито кримінальні провадження за їхні порушення під час здійснення повноважень.
Голова НААУ також звернулася до ВКДКА щодо надання оцінки цій ситуації в межах повноважень, зокрема, перевірити дотримання процедури допуску А. Матіоса та його колишніх колег і складання кваліфікаційного іспиту. ВКДКА, разі виявлення таких порушень в діях КДКА регіону, має право скасувати відповідні рішення кваліфікаційних комісій про складання кваліфіспиту.
Робоча група має отримати у РАР Волинської області документи щодо проходження стажування, прийняття присяги, видачі свідоцтва цим особам.
Висновок робочої групи буде розглянутий Радою адвокатів України.
Нагадаємо, у 2016 році НААУ зверталася до чинного тоді генерального прокурора Юрія Луценка з приводу публічних закликів чинного тоді головного військового прокурора Анатолія Матіоса до насильства стосовно адвокатів в одній резонансній справі. У листі НААУ закликала звільнити за це Матіоса із займаної посади.
Популярні новини

Дискусія
Роль адвокатури в інформаційній безпеці країни обговорили за…
У сучасних умовах війни дезінформація стала одним із ключових інструментів впливу, який використовується для дестабілізації ситуації в країні, дискредитації інституцій, зокрема і адвокатури, та маніпулювання громадською думкою.

Законодавство
Примусова евакуація дітей: чим має займатися Нацполіція?
На законодавчому рівні сьогодні не визначено чіткого порядку і повноважень органів влади для проведення примусової евакуації дітей із зон бойових дій. А це ускладнює захист їхнього життя в умовах воєнного стану.

За кордоном
Коли вирок чекає на захисника: в США засуджений відтермінував…
Суд в Айові (США) відклав винесення вироку 35-річному Джароду Андерсону, якого суд присяжних визнав винним у вчиненні низки злочинів проти неповнолітньої, включаючи торгівлю людьми, сексуальне насильство та експлуатацію. Підставою рішення стала заява підсудного про конфлікт із адвокатами.

Законодавство
Як ідентифікувати пряму рекламу?
Після оновлення у 2023 році Закону «Про рекламу» практика його застосування виявила необхідність доопрацювання окремих положень. Зокрема, виникла потреба у чіткому відмежуванні поняття прямої реклами як окремої форми реклами.

Cудова практика
Надсилання заяви на електронну пошту суду не є належною формою…
Із запровадженням обов’язкових для адвокатів електронних кабінетів у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі існує дві форми подання процесуальних документів. Верховний Суд нагадав, що не кожен цифровий підпис і не кожне електронне звернення є належними.

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

Регіони
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…
У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.