Відкрита заява Національної асоціації адвокатів України до Генерального прокурора України | НААУ

Відкрита заява Національної асоціації адвокатів України до Генерального прокурора України

Різне
17:36 Ср 30.11.16 9633 Переглядів
Версія для друку

 

                                                    Шановний Юрію Віталійовичу!

Національна асоціація адвокатів України звертається до Вас із заявою (скаргою) щодо недопустимих публічних висловлювань заступника Генерального прокурора України – Головного військового прокурора Матіоса Анатолія Васильовича на адресу адвокатів в одній із резонансних судових справ.

28 листопада в прямому ефірі телеканалу “112 Україна” Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос у коментарі відеодопиту Віктора Януковича зазначив таке: «Все що сьогодні розказує так званий захисник, не знаю його фаховий рівень, беркутівців, це просто плювок всім людям, які бачили кров, які три місяці поспіль після лютого застеляли всю Інститутську квітами... Не знаю, чи він там був, не знаю, чи знає він, що таке кров, але по-людськи, як казав сьогодні генеральний прокурор, так як, я українець, я б йому змазав дуже добре в пику, щоб він вмився юшкою і відчув наскільки це солодко втрачати рідних.....».

Емоційний виступ пана Матіоса розцінюємо як втручання в адвокатську діяльність та адресний тиск на захисника, поєднаний із публічним закликом до насильства. Небезпечно, що адвокатів не лише ототожнюють з клієнтами всупереч закону, але і роздають їм політичні ярлики. Вочевидь, Головний військовий прокурор свідомо такими висловлюваннями формує певну громадську думку і таким способом вчиняє тиск на суд та адвокатів, порушуючи гарантоване кожному конституційне право на правничу допомогу.

Національна асоціація адвокатів України має всі приводи стверджувати про те, що право обвинувачених на презумпцію невинуватості було порушено цією публічною заявою посадовця у ЗМІ щодо їхніх адвокатів.

Своїм публічним виступом Головний військовий прокурор проявив демонстративну неповагу до конституційної ролі захисників та до прав усіх учасників судового процесу. Цей шокуючий прецедент, на жаль, розширює практику правоохоронних органів по дискредитації адвокатури в цілому та особливо захисників у резонансних і політичних справах.

ЄСПЛ неодноразово підкреслював важливість добору посадовими особами слів у своїх виступах, якщо вони оприлюднюють свої заяви ще до судового розгляду справи та визнання особи винною у вчиненні певного злочину.

Національна асоціація адвокатів України, вважає, що своєю публічною заявою заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор, допустив грубі порушення своїх прямих обов’язків, передбачених законодавством, Присягою прокурора та Правилами прокурорської етики. Такі порушення ми вбачаємо у демонстрації публічної неповаги до захисника (адвоката) та публічному заклику до навмисного заподіяння тілесних ушкоджень, його негативними публічними висловлюваннями порушено презумпцію невинуватості обвинувачених, вчинено втручання в адвокатську діяльність, поширено негативну інформацію про професію адвокатів, а також завдано репутаційної шкоди не тільки адвокатурі, а й власне прокуратурі яка, відповідно до вимог оновленої в частині правосуддя Конституції України уповноважена підтримувати публічне обвинувачення в суді.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 45, 56 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ст. ст. 19, 41 Закону України «Про прокуратуру», прошу Вас терміново провести перевірку викладених фактів у заяві/скарзі, за наслідками якої прийняти рішення в межах наданих законом повноважень та вирішити питання про подальше перебування Матіоса А.В. на посаді заступника Генерального прокурора України.

З повагою

Голова

Національної асоціації адвокатів України,

Ради адвокатів України Л.П. Ізовітова

Оригінал листа відправлено Генеральному прокурору

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 673

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2117

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2371

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3817

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13490

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл