"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Член Комітету з міжнародного права Ростислав Никітенко взяв участь у роботі форуму «International Arbitration in a Changed World»

Член Комітету з міжнародного права Ростислав Никітенко взяв участь у роботі форуму «International Arbitration in a Changed World». Захід відбувся 8 травня 2020 року у форматі вебінару. Попередньо його запланували провести в м. Куала-Лумпур (Малайзія), але пандемія Covid 19 внесла свої корективи, а тому організатори вирішили скористатися онлайн-режимом.
У зв'язку з тим, що більшість правових інститутів тимчасово зупинили (деякі частково) свою діяльність на період пандемії Covid 19, так званий «Азійський регіон» першим вирішив обговорити проблеми пов’язані із проведенням міжнародного арбітражу в умовах та після подолання пандемії Covid 19. Оскільки більшість практикуючих юристів у сфері міжнародного арбітражу вважає, що пандемія Covid 19 змінила світ назавжди, серед основних питань, які були винесені на обговорення під час проведення зазначеного вебінару: 1) як ця «нова норма» вплине на Міжнародний арбітраж?; 2) як арбітри вирішуватимуть спори, спричинені пандемією?
До участі в цій дискусії, було залучено видатну колегію міжнародних арбітражних практиків з «Азійського регіону», які поділилися своїми поглядами та думками щодо подальшого розвитку ситуації.
Серед спікерів, які презентували свої доповіді, зокрема, були: Datuk Professor Sundra Rajoo - президент-засновник Азіатського інституту (Запобігання спорам, управління та їх вирішення під час та після закінчення пандемії Сovid 19); Peter Godwin - регіональний керівник практики вирішення спорів Азії та країни, керуючий партнер Малайзії, Herbert Smith Freehills (Поводження з міжнародним арбітражем - адаптація до «нової норми»); Philip Teoh - партнер та керівник практики судноплавство, міжнародна торгівля, страхування, нафта й газ Azmi&Associates, міжнародний арбітр (Морський арбітраж після Covid 19); Siddharth Bhatnaga - старший адвокат Верховного суду Індії (Поводження з міжнародним арбітражем - адаптація до «нової норми»); Junior Luwang - засновницький партнер, Perfectus Legal, Нью-Делі (Майбутнє морського арбітражу в Індії); Nakul Sachdeva - партнер, L&L Partners, Нью-Делі (Місце розбору та арбітраж в Інтернеті).
За наслідками обговорення, проведеного під час вебінару, учасниками були напрацьовані такі висновки:
- Так звана «нова норма», це не проблема конкретних інститутів або регіонів, а проблема міжнародної правової спільноти.
- Спікери наголосили, що представники правових спільнот своїх країн серед яких, зокрема: адвокати, арбітри повинні більш активно залучатися до вирішення «питань» із формування «нової норми». Оскільки «перехідний» період треба використати максимально та вийти з нього вже з розумінням шляхів вирішення нових викликів.
- Було запропоновано більш активно розвивати співпрацю між представниками різних країн (серед адвокатів, арбітрів та правників) для більш швидкого формування «нової норм» та за можливості залучати до цього процесу представників профільних та міжнародних організацій.
У підсумку, учасники дійшли згоди, що в цей час правова спільнота повинна бути як ніколи згуртованою та відкритою задля забезпечення стабільності та майбутнього розвитку національного та міжнародного правового середовища у нових «реаліях».
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.