13:55 Вт 19.05.20

Член Комітету з міжнародного права Ростислав Никітенко взяв участь у роботі форуму «International Arbitration in a Changed World»

print version

Член Комітету з міжнародного права Ростислав Никітенко взяв участь у роботі форуму «International Arbitration in a Changed World». Захід відбувся 8 травня 2020 року у форматі вебінару. Попередньо його запланували провести в м. Куала-Лумпур (Малайзія), але пандемія Covid 19 внесла свої корективи, а тому організатори вирішили скористатися онлайн-режимом.

У зв'язку з тим, що більшість правових інститутів тимчасово зупинили (деякі частково) свою діяльність на період пандемії Covid 19, так званий «Азійський регіон» першим вирішив обговорити проблеми  пов’язані із проведенням міжнародного арбітражу в умовах та після подолання пандемії Covid 19. Оскільки більшість практикуючих юристів у сфері міжнародного арбітражу вважає, що пандемія Covid 19 змінила світ назавжди, серед основних питань, які були винесені на обговорення під час проведення зазначеного вебінару: 1) як ця «нова норма» вплине на Міжнародний арбітраж?; 2) як арбітри вирішуватимуть спори, спричинені пандемією?

До участі в цій дискусії, було залучено видатну колегію міжнародних арбітражних практиків з «Азійського регіону», які поділилися своїми поглядами та думками щодо подальшого розвитку ситуації.

Серед спікерів, які презентували свої доповіді, зокрема, були: Datuk Professor Sundra Rajoo - президент-засновник Азіатського інституту (Запобігання спорам, управління та їх вирішення під час та після закінчення пандемії Сovid 19); Peter Godwin - регіональний керівник практики вирішення спорів Азії та країни, керуючий партнер Малайзії, Herbert Smith Freehills (Поводження з міжнародним арбітражем - адаптація до «нової норми»); Philip Teoh - партнер та керівник практики судноплавство, міжнародна торгівля, страхування, нафта й газ Azmi&Associates, міжнародний арбітр (Морський арбітраж після Covid 19); Siddharth Bhatnaga - старший адвокат Верховного суду Індії (Поводження з міжнародним арбітражем - адаптація до «нової норми»); Junior Luwang - засновницький партнер, Perfectus Legal, Нью-Делі (Майбутнє морського арбітражу в Індії); Nakul Sachdeva - партнер, L&L Partners, Нью-Делі (Місце розбору та арбітраж в Інтернеті).

За наслідками обговорення, проведеного під час вебінару, учасниками були напрацьовані такі висновки:

  • Так звана «нова норма», це не проблема конкретних інститутів або регіонів, а проблема міжнародної правової спільноти.
  • Спікери наголосили, що представники правових спільнот своїх країн серед яких, зокрема: адвокати, арбітри повинні більш активно залучатися до вирішення «питань» із формування «нової норми».  Оскільки «перехідний» період треба використати максимально та вийти з нього вже з розумінням шляхів вирішення нових викликів.
  • Було запропоновано більш активно розвивати співпрацю між представниками різних країн (серед адвокатів, арбітрів та правників) для більш швидкого формування «нової норм» та за можливості залучати до цього процесу представників профільних та міжнародних організацій.

У підсумку, учасники дійшли згоди, що в цей час правова спільнота повинна бути як ніколи згуртованою та відкритою задля забезпечення стабільності та майбутнього розвитку національного та міжнародного правового середовища у нових «реаліях».

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.